Skip links

Monika Jacoszek

Moja córka Monika jest nauczycielem z tytułem inżyniera w szkole podstawowej w Gorzkowie. Jest wychowawcą i prowadzi zajęcia z techniki, plastyki i informatyki oraz zajęcia świetlicowe. Ponadto założyła w szkole gromadę zuchową. Jest nauczycielem z powołania, w każdej chwili jest gotowa nieść pomoc swoim uczniom tak w szkolnych jak i prywatnych problemach. Czas wolny spędza na czytaniu dobrej książki, jeżdżąc na rowerze lub wędrując i spacerując ze swoim psem. W listopadzie 2020 została przyjęta do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie po przebytym covid-19, z bólem brzucha i wymiotami. Od listopada, aż do początku lutego 2021 nie było logicznego kontaktu z córką. Po 3 miesięcznym pobycie w szpitalu rozpoznano zaawansowaną czuciowo-ruchową polineuropatię o typie aksonalnym i nieustalonej etiologii. Następstwem tej choroby jest niedowład kończyn górnych i dolnych, wymagający intensywnej i długotrwałej rehabilitacji oraz problemy z pamięcią krótkotrwałą. W wyniku choroby córka musiała przerwać studia magisterskie (III i IV semestr) oraz rozpoczęte studia podyplomowe. Brak kontaktu z uczniami i przyjaciółmi oraz perspektywa utraty pracy wywołały u córki depresje. Na dzień dzisiejszy w wyniku intensywnej rehabilitacji w ośrodku ORIGIN w Krakowie nastąpiła niewielka poprawa w ruchomości rąk , co daje dużą nadzieję na przyszłość, że kontynuując rehabilitacje córka zacznie chodzić i sama funkcjonować. Dlatego zwracam się o pomoc w zebraniu środków na kolejny turnus córki w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym.

Kazimierz – Tata Moniki

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Monika Jacoszek

Poznaj pozostałych podopiecznych

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Dowiedz się więcej »

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.