Monika Jacoszek

Moja córka Monika jest nauczycielem z tytułem inżyniera w szkole podstawowej w Gorzkowie. Jest wychowawcą i prowadzi zajęcia z techniki, plastyki i informatyki oraz zajęcia świetlicowe. Ponadto założyła w szkole gromadę zuchową. Jest nauczycielem z powołania, w każdej chwili jest gotowa nieść pomoc swoim uczniom tak w szkolnych jak i prywatnych problemach. Czas wolny spędza na czytaniu dobrej książki, jeżdżąc na rowerze lub wędrując i spacerując ze swoim psem. W listopadzie 2020 została przyjęta do szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie po przebytym covid-19, z bólem brzucha i wymiotami. Od listopada, aż do początku lutego 2021 nie było logicznego kontaktu z córką. Po 3 miesięcznym pobycie w szpitalu rozpoznano zaawansowaną czuciowo-ruchową polineuropatię o typie aksonalnym i nieustalonej etiologii. Następstwem tej choroby jest niedowład kończyn górnych i dolnych, wymagający intensywnej i długotrwałej rehabilitacji oraz problemy z pamięcią krótkotrwałą. W wyniku choroby córka musiała przerwać studia magisterskie (III i IV semestr) oraz rozpoczęte studia podyplomowe. Brak kontaktu z uczniami i przyjaciółmi oraz perspektywa utraty pracy wywołały u córki depresje. Na dzień dzisiejszy w wyniku intensywnej rehabilitacji w ośrodku ORIGIN w Krakowie nastąpiła niewielka poprawa w ruchomości rąk , co daje dużą nadzieję na przyszłość, że kontynuując rehabilitacje córka zacznie chodzić i sama funkcjonować. Dlatego zwracam się o pomoc w zebraniu środków na kolejny turnus córki w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym.

Kazimierz – Tata Moniki

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami