Skip links

Monika Grzesiak

26-07-2022 Aktualizacja
18-letnia Monika uległa poważnemu wypadkowi. Jej dorosłe życie zmieniło się w mgnieniu oka. Każdy dzień to walka o powrót do sprawności. Bez intensywnej rehabilitacji ten cel nie będzie możliwy do zrealizowania. Pomóżmy Monice odzyskać samodzielność i młodzieńcze marzenia. Zaledwie 2 miesiące przed wypadkiem skończyła 18 lat… Zawsze pełna energii, aktywna i kreatywna. Mimo młodego wieku, miała swoje plany na przyszłość – była przy tym bardzo ambitna i pracowita. Dziś te marzenia musiały zostać odłożone w czasie, a walka o powrót do sprawności Moniki stała się głównym celem całej rodziny. Do tego nieszczęśliwego wypadku doszło 27 kwietnia 2020 roku. Monika wraz ze swoim rodzeństwem jechała samochodem, które wpadło w poślizg i wypadło z drogi, uderzając w przydrożne drzewo. Cała trójka została ranna, Monika najciężej… Siedziała z przodu na miejscu pasażera – w chwili uderzenia, wypadła przez drzwi. Każda sekunda była w tamtym momencie na wagę złota… Helikopter medyczny zabrał ją do szpitala we Wrocławiu, gdzie rozpoczęła się walka o jej życie. Porażenie czterokończynowe – diagnoza, która miała na zawsze zmienić życie Moniki. Jednak jej wola życia i upór, dały cień nadziei, by odmienić swój los. Monika, z każdym miesiącem rehabilitacji, robiła kolejne drobne postępy. Najpierw została odłączona od respiratora, a następnie pojawiły się ograniczone ruchy rąk.  Aktualnie porusza się na wózku elektrycznym, który umożliwia jej pionizację oraz zaczęła sprawnie korzystać z kończyn górnych. Jest w stanie sama używać tabletu, a następnym krokiem ma być samodzielne jedzenie i pisanie. Dzięki dotychczasowym wsparciu rodziny oraz darczyńców, Monika miała możliwość rehabilitacji pod okiem specjalistów. Niestety środki finansowe, które do tej pory były zebrane nie są w stanie pokryć całkowitego kosztu prywatnej rehabilitacji. Pieniędzy wciąż brakuje, a rodzina staje na głowie by zapewnić Monice stałą opiekę specjalistów. W chwili obecnej potrzebne jest blisko 80 000 zł, aby kontynuować rehabilitację. Nie pozwólmy, aby tytaniczna praca poszła na marne. Monika ma przed sobą jeszcze wiele marzeń do spełnienia i chęć podjęcia pracy. Mimo przeciwności losu może wciąż cieszyć się życiem, a my możemy jej w tym pomóc dokładając swoją cegiełkę.
 
 
15-05-2020
Monika chodziła do szkoły zawodowej i odbywała praktyki w zawodzie sprzedawca. 4 marca skończyła 18 lat i wchodziła w dojrzały świat. Podjęła naukę prawa jazdy , bo chciała zwiedzać świat. Lubi śpiewać, rysować, czytać  książki, słuchać muzyki. Ma dużo przyjaciół i zawsze była uśmiechnięta oraz opiekuńcza dla innych.
27 kwietnia 2020 uległa wypadkowi. Jest sparaliżowana od szyi w dół, lecz zaczyna poruszać powoli rękoma i ramionami.
Oddycha za pomocą respiratora i walczy o poprawę stanu zdrowia. Nadzieje na lepsze życie daje możliwość intensywnej  rehabilitacji. PRosimy o pomoc dla Moniki.

 

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Monika Grzesiak

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Kłysz

Maciek na co dzień pracował za granicą. Ma dużą rodzinę oraz szerokie grono przyjaciół i znajomych. Jest bardzo zżyty ze swoimi najbliższymi, mimo odległości, która

Dowiedz się więcej »

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.