Skip links

Mirosław i Iryna Barcz

Mieczysław i Iryna to kochające się małżeństwo. Dużo czasu spędzali razem, ciesząc się każdą wspólną chwilą. Są małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Iryna urodziła się i wychowała na Ukrainie, ale jej mama była Polką. Pracowała jako sprzątaczka w zakładzie stolarskim oraz sprzedawała odzież. Pewnego dnia po rozmowie telefonicznej wsiadła do samochodu i nagle przestała się odzywać do męża. Po chwili zauważył, że coś jest nie tak i zdecydował się pojechać szybko na pogotowie. Okazało się, że była to dobra decyzja, ponieważ Iryna dostała udaru mózgu. Po pobycie w szpitalu udało się zorganizować rehabilitację neurologiczną. Ma ogromne problemy ze wzrokiem, obecnie nie może już samodzielnie czytać, ciężko jej się buduje samodzielnie zdania. Wymaga kontynuowania rehabilitacji.

Mieczysław pomimo przejścia na emeryturę nadal pracował. Uwielbia czytać książki i chętnie gotuje dla siebie i żony. Bardzo lubi swoją pracę. Podczas porządków domowych niefortunnie się przewrócił uderzając nogą o spód ławy. Początkowo starał się leczyć ranę domowymi sposobami, ale nie przynosiło to oczekiwanego rezultatu, zdecydował się na leczenie szpitalne. Wdała się martwica i konieczna była amputacja. Obecnie Mieczysławowi jest bardzo trudno z codziennością, z którą się mierzy. Do tej pory opiekował się żoną, a teraz sam potrzebuje wsparcia w rehabilitacji i zebraniu środków na zakup protezy. Całkowity koszt to 39 400 zł.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.