Miron Majchrzak

Miron to pogodny i towarzyski 68-latek, ojciec i ukochany dziadek dla swojej 11-letniej wnuczki. Obecnie jest już na emeryturze. Z wykształcenia zootechnik, zawodowo związany przez wiele lat z Pocztą Polską, w której pracował na różnych stanowiskach – między innymi jako naczelnik i inspektor kontroli. Ma liczne zainteresowania: ornitologia, medycyna chińska, malarstwo. Zawsze dusza towarzystwa i optymista. Mimo 4 zawałów i niewydolności serca, do czasu amputacji był samodzielny, z niewielkim wsparciem i pomocą rodziny. Od wielu lat choruje jednak na cukrzycę. W grudniu 2023 roku z powodu jej powikłań, stopy cukrzycowej i miażdżycy konieczna była amputacja prawej nogi na poziomie uda. Z dnia na dzień stał się osobą z niepełnosprawnością, uzależnioną od pomocy innych. Druga noga jest również zagrożona amputacją.

Miron wymaga leczenia oraz stałej rehabilitacji, która zapobiegnie kolejnej amputacji i umożliwi mu przygotowanie do protezowania a następnie zastosowanie protezy. To pomoże mu wrócić do sprawności, która na ten moment jest jego największym marzeniem. Obecnie porusza się tylko na wózku, co znacznie ogranicza jego samodzielność.
Rehabilitacja i opieka medyczna, konieczność korzystania z pomocy w niekiedy najprostszych czynnościach trochę go jednak przytłoczyły. Koszty związane z powyższym tym bardziej okazały się wyższe aniżeli obecna emerytura oraz wsparcie finansowe rodziny i bliskich. Pomóżmy przywrócić Mironowi radość życia i godnie żyć w tej trudnej dla niego sytuacji.

z dopiskiem Miron Majchrzak

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper