Skip links

Mieczysław Iwanicki

Mieczysław pracował w branży budowlanej aż do emerytury. W rodzinie jest nazywany złotą rączką, wszystko potrafi naprawić, i zaradzić w każdej trudnej sytuacji technicznej. Chętnie spędza czas z rodziną, a najchętniej jeżeli jest to odpoczynek w rejonach górskich. Jak sam podkreśla wielkim sentymentem darzy okolice Sopotni, czyli Beskidu żywieckiego i Bukowinę Tatrzańską. Wielki entuzjasta prac na swojej działce, planował i pielęgnował uprawy. Będąc na emeryturze dorabiał sobie pracując jako ochroniarz.

Czterdzieści lat temu doszło do złamania nogi, wtedy doszło do zakażenia gronkowcem. W ubiegłym roku pojawił się ból w kończynie, która była złamana. Próbował leczenia różnymi metodami, ale niestety powstała rana, z której zaczęło się sączyć. Konieczna była interwencja lekarzy, i tak Mieczysław trafił do szpitala. Dwa miesiące był hospitalizowany, nie mogli wyleczyć atakującego organizm gronkowca. Mimo wielu prób pojawiło się zapalenie kości, podjęto decyzję o konieczności amputacji na wysokości uda.

Nowa rzeczywistość jest bardzo trudna, ponieważ towarzyszy mu ból fantomowy, a mimo to trzeba codziennie ćwiczyć żeby nie pojawiły się przykurcze, a nogi były wzmacniane. Marzeniem Mietka jest posiadanie protezy, która umożliwi mu powrót do aktywności i pasji którymi zajmował się przed amputacją. Koszt leczenia to 36 800 zł. Potrzebuję Naszego wsparcia żeby zrealizować swój cel. Chciałby o własnych siłach pójść na wędrówkę po swoich ulubionych szlakach.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.