Skip links

Mieczysław Iwanicki

Mieczysław pracował w branży budowlanej aż do emerytury. W rodzinie jest nazywany złotą rączką, wszystko potrafi naprawić, i zaradzić w każdej trudnej sytuacji technicznej. Chętnie spędza czas z rodziną, a najchętniej jeżeli jest to odpoczynek w rejonach górskich. Jak sam podkreśla wielkim sentymentem darzy okolice Sopotni, czyli Beskidu żywieckiego i Bukowinę Tatrzańską. Wielki entuzjasta prac na swojej działce, planował i pielęgnował uprawy. Będąc na emeryturze dorabiał sobie pracując jako ochroniarz.

Czterdzieści lat temu doszło do złamania nogi, wtedy doszło do zakażenia gronkowcem. W ubiegłym roku pojawił się ból w kończynie, która była złamana. Próbował leczenia różnymi metodami, ale niestety powstała rana, z której zaczęło się sączyć. Konieczna była interwencja lekarzy, i tak Mieczysław trafił do szpitala. Dwa miesiące był hospitalizowany, nie mogli wyleczyć atakującego organizm gronkowca. Mimo wielu prób pojawiło się zapalenie kości, podjęto decyzję o konieczności amputacji na wysokości uda.

Nowa rzeczywistość jest bardzo trudna, ponieważ towarzyszy mu ból fantomowy, a mimo to trzeba codziennie ćwiczyć żeby nie pojawiły się przykurcze, a nogi były wzmacniane. Marzeniem Mietka jest posiadanie protezy, która umożliwi mu powrót do aktywności i pasji którymi zajmował się przed amputacją. Koszt leczenia to 36 800 zł. Potrzebuję Naszego wsparcia żeby zrealizować swój cel. Chciałby o własnych siłach pójść na wędrówkę po swoich ulubionych szlakach.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Mieczysław Iwanicki

Poznaj pozostałych podopiecznych

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Dowiedz się więcej »

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.