Skip links

Marzena Markiewicz

Pani Marzena to energiczna, pełna życia kobieta. Bardzo lubi towarzystwo przyjaciół i rodziny. Ma syna Arka i cudowną dwuletnią wnuczkę. Arek obecnie pełni rolę osoby wspomagającej mamę, zajmuje się opieką. Stara się umiejętnie gospodarować czasem nie zaniedbując żadnej z kobiet w swoim najbliższym otoczeniu. Pani Marzena zawsze była bardzo pracowitą osobą, bardzo szybko podjęła zatrudnienie, ma udokumentowane aż 48 lat pracy. Przez ostatnie kilka lat pracowała w cukierni znajdującej się w Legnicy.

Pewnego dnia zauważyła, że palce u jednej ze stóp zaczynają nienaturalnie zmieniać kolor, stawały się coraz ciemniejsze. Po wizycie u lekarza dowiedziała się, że to choroba przewlekła – cukrzyca. Nie była wcześniej tego świadoma, więc się nie leczyła. W wyniku powikłań pojawiła się miażdżyca. Pierwszą amputację przeprowadzono w 2020 roku na wysokości uda. Starała się przestrzegać zaleceń, ale kolejne następstwa okazały się nieuniknione. W styczniu 2023 roku zaczęła obserwować takie same zmiany na drugiej stopie. Konieczna była amputacja na poziomie podudzia. Obecnie Pani Marzena porusza się na wózku, który już się zużył. Chciałaby znowu stanąć na nogi, na protezach. Niestety nie ma wystarczających środków. Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest ważne.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Marzena Markiewicz

Poznaj pozostałych podopiecznych

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.