Marzena Markiewicz

Pani Marzena to energiczna, pełna życia kobieta. Bardzo lubi towarzystwo przyjaciół i rodziny. Ma syna Arka i cudowną dwuletnią wnuczkę. Arek obecnie pełni rolę osoby wspomagającej mamę, zajmuje się opieką. Stara się umiejętnie gospodarować czasem nie zaniedbując żadnej z kobiet w swoim najbliższym otoczeniu. Pani Marzena zawsze była bardzo pracowitą osobą, bardzo szybko podjęła zatrudnienie, ma udokumentowane aż 48 lat pracy. Przez ostatnie kilka lat pracowała w cukierni znajdującej się w Legnicy.

Pewnego dnia zauważyła, że palce u jednej ze stóp zaczynają nienaturalnie zmieniać kolor, stawały się coraz ciemniejsze. Po wizycie u lekarza dowiedziała się, że to choroba przewlekła – cukrzyca. Nie była wcześniej tego świadoma, więc się nie leczyła. W wyniku powikłań pojawiła się miażdżyca. Pierwszą amputację przeprowadzono w 2020 roku na wysokości uda. Starała się przestrzegać zaleceń, ale kolejne następstwa okazały się nieuniknione. W styczniu 2023 roku zaczęła obserwować takie same zmiany na drugiej stopie. Konieczna była amputacja na poziomie podudzia. Obecnie Pani Marzena porusza się na wózku, który już się zużył. Chciałaby znowu stanąć na nogi, na protezach. Niestety nie ma wystarczających środków. Każde, nawet najmniejsze wsparcie jest ważne.

z dopiskiem Marzena Markiewicz

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował