Skip links

Marta Mazur

Marta to młoda kobieta, która ma wiele planów i marzeń do zrealizowania. Jej zainteresowania związane z ciekawością świata spowodowały, że studiowała iberystykę i filologię angielską. W czasie studiów również pracowała, dla odmiany w branży ubezpieczeniowej. W każdej wolnej chwili planowała kolejne podróże. Na co dzień towarzyszy jej cukrzyca i problemy z tarczycą, ale w żaden sposób jej to nie demotywuje. Od zawsze prowadzi aktywny tryb życia, uwielbia wędrówki górskie, jazdę rowerem, pływanie, a nawet skoczyła na bungee.

Dwa lata temu z niewiadomych przyczyn Marta miała udar mózgu, który spowodował niedowład prawej strony i afazję mieszaną. Miała wielu znajomych, z którymi spędzała wolny czas, ale sytuacja, w której się znalazła zweryfikowała wiele relacji i jej wieloletni związek. W walce o powrót do sprawności na co dzień pomaga jej mama. Obecnie dla Marty najważniejsza są ćwiczenia ruchowe i neurologopedyczne. Przez ostatnie dwa lata korzystała z rehabilitacji dostępnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kilka razy udało się pojechać na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Trudności w dostępie do bezpłatnej rehabilitacji powodują, że stan zdrowia Marty ulega powolnej poprawie. Dużo ćwiczy w domu, szczególnie logopedycznie.

Chciałaby wrócić do swojego życia i realizowania planów, ale żeby było to możliwe konieczna jest intensywna rehabilitacja, jej całkowity koszt wynosi 84 000zł. Prosimy o wsparcie ludzi o dobrych sercach.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Marta Mazur

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Wyrwas

Maciek to młody mężczyzna szukający swojej życiowej drogi. Zawodowo pracował na różnego rodzaju budowach w Polsce, a niedawno zdecydował się zmienić profil na prace wysokościowe

Dowiedz się więcej »

Andrzej Sroka

Andrzej jest człowiekiem niesamowicie sumiennym i pracowitym. Skończył szkołę zawodową, w trakcie której podjął praktyki w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu. W tych zakładach

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.