Skip links

Marta Mazur

Marta to młoda kobieta, która ma wiele planów i marzeń do zrealizowania. Jej zainteresowania związane z ciekawością świata spowodowały, że studiowała iberystykę i filologię angielską. W czasie studiów również pracowała, dla odmiany w branży ubezpieczeniowej. W każdej wolnej chwili planowała kolejne podróże. Na co dzień towarzyszy jej cukrzyca i problemy z tarczycą, ale w żaden sposób jej to nie demotywuje. Od zawsze prowadzi aktywny tryb życia, uwielbia wędrówki górskie, jazdę rowerem, pływanie, a nawet skoczyła na bungee.

Dwa lata temu z niewiadomych przyczyn Marta miała udar mózgu, który spowodował niedowład prawej strony i afazję mieszaną. Miała wielu znajomych, z którymi spędzała wolny czas, ale sytuacja, w której się znalazła zweryfikowała wiele relacji i jej wieloletni związek. W walce o powrót do sprawności na co dzień pomaga jej mama. Obecnie dla Marty najważniejsza są ćwiczenia ruchowe i neurologopedyczne. Przez ostatnie dwa lata korzystała z rehabilitacji dostępnej w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia oraz kilka razy udało się pojechać na specjalistyczny turnus rehabilitacyjny. Trudności w dostępie do bezpłatnej rehabilitacji powodują, że stan zdrowia Marty ulega powolnej poprawie. Dużo ćwiczy w domu, szczególnie logopedycznie.

Chciałaby wrócić do swojego życia i realizowania planów, ale żeby było to możliwe konieczna jest intensywna rehabilitacja, jej całkowity koszt wynosi 84 000zł. Prosimy o wsparcie ludzi o dobrych sercach.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.