Skip links

Mariia Melnyk

Walka z przeciwnościami losu – toczy ją każdy z nas, ale dla tej rodziny z Ukrainy walka toczy się na dwóch frontach… Niepewność i strach o losy starszego syna, który jest w rosyjskiej niewoli oraz niepełnosprawną córkę Marysię, z którą niedawno przybyli do Polski.

Marysia urodziła się z rozszczepem kręgosłupa oraz wodogłowiem. W pierwszej dobie po narodzinach była wykonano operację, która dała jej szansą na poruszanie się z pomocą wózka. Dzieciństwo dziewczynki jest pełne turnusów rehabilitacyjnych, zabiegów, terapii ze specjalistami. Ta szara rzeczywistość nie odebrała jej jednak dziecięcej radości – Marysia uwielbia tańczyć i pływać. To daje jej odrobinę wolności i pozwala zapomnieć o ograniczeniach, jakie zgotował jej los.

Rodzina uciekając przed wojną musiała przerwać leczenie i rehabilitację, co znacząco pogorszyło stan zdrowia Marysi.

Po przyjeździe do Wrocławia konieczne było przeprowadzenie operacji udrożniania rurek zastawki, które odpowiadają za odprowadzenie nadmiaru płynu z komór mózgowych (wodogłowie). Dzięki lekarzom udało się ją ustabilizować. Jednak bez kontynuacji rehabilitacji i dalszego leczenia stan Marysi będzie się pogarszał a wypracowane przez lata umiejętności powoli będą się zatracać.

Obecnie koszt szacowany jest na kwotę około 48 000 zł.

Na ten moment rodziny nie stać na stabilne życie w Polsce, a co dopiero pokrycie kosztów terapii.

Nie możemy pomóc bratu Marysi, ale JEJ tak. Wystarczy wesprzeć zbiórkę, która pozwoli przesuwać kolejne granice możliwości tej dzielnej dziewczynki.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Mariia Melnyk

Poznaj pozostałych podopiecznych

Paweł Makowski

Całe swoje życie zawodowe pracowałem w branży budowlanej. Z zawodu jestem murarzem. Mam cudowną żonę i wspaniałą córeczkę. Staraliśmy się wspólnie spędzać wolny czas na

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.