Skip links

Maria Skowronek

Mam na imię Maria, z zawodu jestem ekonomistką, natomiast ukończyłam też studium katechetyczne i ku tej ścieżce pokierowały się moje kroki zawodowe W 1984 roku wstąpiłam do Zakonu Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej , szczęśliwie służyłam dwadzieścia jeden lat. Jednak ze względu na chorobę Mamy musiałam wystąpić z Zakonu i się nią zaopiekować. Nie chciałam jednak rozstać się z Bogiem, więc znalazłam ofertę pracy, która odpowiadała moim przekonaniom i wartościom. Z zamiłowaniem pracuję jako organistka, dbam o oprawę muzyczną w Kościele. Dodatkowo zajmowałam się dekorowaniem świątyni oraz przygotowywaniem bukietów kwietnych. Niestety nie mam bliskich..

W wyniku powikłań chorobowych konieczne było przeprowadzenie amputacji na wysokości podudzia. Niestety z powodu cukrzycy rana bardzo trudno się goi. Obecnie korzystam z terapii w komorze hiperbarycznej. Powoli pojawiają się małe efekty stosowanego leczenia. Moim marzeniem jest powrót do pracy , chciałabym znowu zagrać na organach i być wśród ludzi. Po amputacji poruszam się korzystając z wózka elektrycznego, mimo tego, że blok, w którym mieszkam posiada windę to jest ona bardzo trudna do samodzielnej obsługi, przez co nie wychodzę tak często jakbym chciała.. Potrzebuję protezy, ale jej koszt jest dla mnie nieosiągalny, potrzebuję wsparcia. Całkowity koszt to 21 000 zł. Chciałabym zawalczyć o godne życie, w którym będę mogła służyć Bogu i ludziom tak jak robiłam to do tej pory.

Dziękuję, Maria

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Maria Skowronek

Poznaj pozostałych podopiecznych

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Dowiedz się więcej »

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.