Skip links

Marek Zegan

Nazywam się Marek i mam 60 lat. Z wykształcenia jestem spawaczem. Swoją karierę zawodową zaczynałem w Stoczni Remontowej Rzecznej na ulicy Długiej we Wrocławiu. Nie była to łatwa pracy -w różnych warunkach, upał w lecie i mróz w ziemie. W stoczni pracowałem do roku 1990 r. Następnie przez 11 lat byłem wykładowcą i nauczycielem w Centrum Rehabilitacji Zawodowej Inwalidów, gdzie uczyłem zawodu osoby niepełnosprawne. Po likwidacji szkoły rozpocząłem pracę w Bombardierze (dawniej Pafawag) przy budowie i odbiorze lokomotyw – jako inspektor nadzoru. Żeby otrzymać tę pracę musiałem uzyskać europejskie uprawnienia spawacza. Lokomotywy, które produkowaliśmy były przeznaczane również na rynek światowy. Robiłem także szkolenia spawaczy dla innych dużych firm, takich jak Volvo. Dwa lata temu mój stan zdrowia uległ pogorszeniu. Zauważyłem ból w łydce i biodrze. Zdiagnozowano u mnie miażdżycę. Wcześniej chorowałem na cukrzycę (od 10 lat). Nieprawidłowo wykonany zabieg prądami TENS w nodze ze stentem spowodował pogorszenie zdrowia. Nie mogłem chodzić. Z każdym tygodniem było gorzej. Po dwóch tygodniach trafiłem do szpitala, gdzie próbowano ratować nogę. Wprowadzono kolejny stent. Po jakimś czasie zauważyłem, że palce w tej nodze zaczynają czarnieć. W lutym 2020 r. konieczna była amputacja na poziomie podudzia. Rana nie goiła się prawidłowo, wdała się martwica i w listopadzie tego samego roku konieczna była reamputacja na poziomie uda. Obecnie poruszam się na wózku. Chciałbym wrócić do sprawności i móc być osobą aktywną. Nie chcę być więźniem w swoim domu. Wcześniej w wolnej chwili jeździłem na działkę i do lasu na grzyby. Chciałbym wrócić do tych czasów. Sam, z pomocą mojej mamy, wychowałem 3 synów. Żona w 1992 roku wyjechała do USA i nie wróciła. Mam również 3 wnucząt. Chciałbym dla nich wrócić do sprawności. 

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.