Marek Puternicki

Z dnia na dzień z osoby pracującej fizycznie na budowie i grającej amatorsko w piłkę nożną, 49-letni Pan Marek stał się osobą z niepełnosprawnością. Choroba Buergera i postępująca cukrzyca doprowadziły do amputacji dwóch nóg oraz 4 palców u rąk. Do tej pory aktywny fizycznie Pan Marek jest zdany na pomoc innych a pasję do piłki nożnej realizować oglądając mecze w telewizji z perspektywy wózka inwalidzkiego. Jednak jego życie nie musi tak wyglądać. Pan Marek ma w sobie wiele motywacji by odzyskać część sprawności i niezależności. W jego sytuacji tylko zakup protez nóg oraz rehabilitacja daje taką szansę. Ich łączna cena to 63 000 zł przekracza możliwości finansowe Pana Marka oraz każdego z nas, dlatego razem możemy więcej – każdy drobny gest może przybliżyć go do osiągnięcia celu. Z naszą pomocą nadzieja na powrót do sprawności Pana Marka może się urzeczywistnić.

z dopiskiem Marek Puternicki