Marcin Pisarski

Marcin ma 54 lata, jest wspaniałym mężem i tatą, a w niedalekiej przyszłości zostanie dziadkiem. Całe życie poświęcił muzyce. Wesoły, pogodny człowiek, w którego duszy od zawsze grały melodie. Jest aktywny zawodowo, gra na fagocie w Orkiestrze Filharmonii w Zabrzu. Podczas życia zawodowego koncertował w wielu miastach Polski, a także za granicą – Niemcy, Włochy, Austria czy Japonia. W wieku 37 lat rozpoznano u niego chorobę nowotworową. Proces leczenia był bardzo agresywny i wyczerpujący. Po dwóch latach udało się doprowadzić do autoprzeszczepu szpiku kostnego. Niestety okazało się, że powikłaniem leczenia onkologicznego było ciężkie uszkodzenie serca. W wyniku długotrwałego leczenia kardiologicznego udało się wszczepić kardiowerter – defibrylator.

W sierpniu 2022 roku nastąpiło zatrzymanie pracy nerek. Po miesięcznym pobycie w szpitalu na oddziale nefrologii, w trakcie którego był wielokrotnie dializowany, udało się przywrócić pracę nerek. Wszystko szło powoli w dobrą stronę. Ogólny stan zdrowia pogorszył się jednak w 2024 roku, co skutkowało pobytami na różnych oddziałach szpitalnych. W czasie ostatniego, ciężkie zakażenie organizmu doprowadziło do konieczności amputacji lewej nogi na wysokości podudzia. Marcina czeka teraz długa rehabilitacja i zaprotezowanie, które umożliwią mu powrót do samodzielności. Wiąże się to z ogromnymi kosztami. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie tego wspaniałego człowieka.

z dopiskiem Marcin Pisarski

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.