Skip links

Marcin Lewandowski

Mam na imię Marcin i potrzebuje Twojej pomocy by na nowo uwierzyć, że mogę… Jestem po amputacji prawej nogi na wysokości uda w wyniku wypadku podczas pływania na kitesurfingu. Zerwanie tętnicy podkolanowej było dla mnie jak wyrok bez możliwości apelacji – utrata nogi za cenę kolejnych lat u boku mojej wspaniałej rodziny. Dziś wiem, że mogłem straci o wiele więcej i doceniam szansę jaką dał mi los. Chcę jednak ponownie nadać swojemu życiu sens – wrócić do mojej pasji udowadniając sobie, że wciąż mogę być aktywny i sprawny. Jak to osiągnąć? Tylko dzięki uzbieraniu kwoty ponad 229 000 zł, która będzie przeznaczona na dwa kolana do protezy – jedno do codziennego użytku a drugie z przeznaczeniem do uprawiania sportów wodnych. Od tego nieszczęśliwego wypadku minęło kilka mięsięcy. Na ten moment staram się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Poruszam się o protezie wspomagającej podpierając się na kulach, ale nie wyobrażam sobie tylko na tym poprzestać. Mimo wypadku, wciąż brakuje mi kitesurfingu i tego uczucia wolności, adrenaliny i walki z żywiołem jaką dawał mi ten sport. Moim marzeniem jest moc znów dzielić tę wspaniałą pasję wraz z żona i przyjaciółmi… Wiem jednak, że w pierwszej kolejności muszę zmierzyć się z wyzwaniami dnia codziennego wynikające z braku nogi. By postawić pierwszy i najważniejszy krok do celu, potrzebuję odpowiednich części do protezy oraz bardzo dobrej rehabilitacji. Niestety nie jestem w stanie samodzielnie uzbierać takich środków finansowych. Kwota ponad 229 000 zł przerasta moje możliwości. Wierzę jednak, że wasze wsparcie pomoże mi urzeczywistnić marzenia i przezwyciężyć ograniczenia. Będę czuł się zobowiązany i wdzięczny dostając szansę na „nową nogę”.

Marcin

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.