Skip links

Marcin Królak

Mój syn Marcin jest pełnym energii i aktywnym mężczyzną kochającym życie. Dzieci w naszej rodzinie uwielbiają jego towarzystwo, zawsze chętnie poświęca im czas na zabawę. Znany był również z tego, że stawał w obronie słabszych – sam trenował sztuki walki wręcz. Niestety latem 2020 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi i doznał urazu kręgów szyjnych, powodującego paraliż od pasa w dół. Przeszedł operację wstawienia implantu kręgu szyjnego co dało nadzieję naszej rodzinie, na powrót Marcina do dawnej sprawności. Przez dłuższy czas mój syn przebywał w sanatorium w Inowrocławiu na oddziale rehabilitacyjnym. Mimo, że Marcin nie czuje jeszcze do końca nóg, zaczął władać rękoma i wykonywać podstawowe czynności. Podejmowane są próby pionizowania i samodzielnego utrzymywania równowagi przy barierkach.

Lekarze dają nadzieję, że po długiej intensywnej pracy z rehabilitantem stan Marcina poprawi się i może wrócić do normalnego życia. Mój syn aktualnie przebywa w domu, gdzie koszty prywatnej rehabilitacji przekraczają nasze możliwości, ale staramy się zrobić co w naszej mocy, by nie zaprzepaścić osiągniętych efektów. Oczekiwanie na rehabilitację z NFZ oddala Nas od tego celu. Jedynym rozwiązaniem jest turnus w prywatnym ośrodku oraz wizyty rehabilitanta w domu. Niestety cena powrotu do zdrowia jest ogromna, ale warta wysiłku. Proszę pomóż Marcinowi zapewnić stałą rehabilitację i odzyskać wiarę w życie.

Mama

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.