Skip links

Marcin Dziewięcki

Od 2019 roku zaczęły się pierwsze objawy choroby, problemy ze wzrokiem. Wtedy sądził, że jako zawodowy kierowca powinien nosić okulary. Tak też zrobił. Następnie pojawiły się bóle głowy. Zbiegło się to w czasie pandemii Covid 19 i lockdown, które zostały wprowadzone. Dostęp do lekarzy specjalistów był bardzo ograniczony. Marcin, konsultował swoje dolegliwości z chirurgiem, neurologiem. Był diagnozowany w Klinice leczenia bólu. Nikt nie umiał stwierdzić skąd jego dolegliwości. Podejrzewali problemy z kręgosłupem. W 2021r. zaczęły pojawiać się zaburzenia wzroku i utrata równowagi, neurolog wysłał go do psychiatry, twierdząc że jest hipochondrykiem. Bóle i pozostałe dolegliwości były na tyle silne że coraz częściej przebywał na zwolnieniu lekarskim. W kwietniu 2022 nie mógł już normalnie funkcjonować aż do 1 maja gdzie po wezwaniu pogotowia trafił na oddział neurologiczny we Wrocławiu przy ul Koszarowej. Tam postawiono diagnozę… Czterokomorowe wodogłowie nieznanego pochodzenia. Stamtąd trafił na oddział Neurochirurgii przy ul Borowskiej gdzie został poddany operacji wszczepienia zastawki wewnątrz czaszki, która odprowadzała nadmiar wod mózgowo rdzeniowych do jamy otrzewnej.
Szybko wrócił do formy, czuł się dobrze. Jednak nastąpił nawrót, sądzili, że to uszkodzona zastawka – czerwiec/lipiec kolejna operacja … Wymiana. Jednak dolegliwości nie ustępowały. Listopad kolejna operacja. Gdzie stał się już niesamodzielny. Problemy z poruszaniem się, z utrzymaniem równowagi, podwójne widzenie, otępienie.
Od stycznia 2023 bez przerwy przebywa w szpitalu. Najpierw oddział neurologiczny w Bolesławcu, następnie Zgorzelec aż wrócił na neurochirurgię we Wrocławiu na ul. Borowską. Tutaj przeszedł szereg operacji, następstwem było zapalenie opon mózgowych i sepsa.
Stan na dzień dzisiejszy jest krytyczny, jego neuroprzekaźniki w mózgu obumieraja, co powoduje że nie porusza się i nie ma z nim kontaktu.
Potrzebna jest rehabilitacja, która pobudzi pracę mózgu.

Dziękuję

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.