Skip links

Marcelina Ochnik

Marcelinka w marcu skończy dwa latka.  Jest naszym pierwszym i długo wyczekiwanym dzieciątkiem. Oczko w głowie całej rodziny.  Bardzo ją wszyscy Kochamy i chcemy dla niej jak najlepiej. Staraliśmy się o nią dosyć długo. Jak zobaczyłam dwie kreski na teście ciążowym to nie wierzyłam że się udało ale jednak:)

Ciąża przebiegała prawidłowo, czułam się w niej bardzo dobrze. Marcysia urodziła się przez cesarskie cięcie. Od urodzenia zmaga się z oczopląsem. Od pierwszego miesiąca życia rozpoczęła swoją historię z lekarzami okulistami. W 7 miesiącu pojawił się światłowstręt. Od tamtej pory Marcysia nie lubi wychodzić na dwór w słoneczne dni. Od roku uczęszcza do żłobka i bardzo lubi to miejsce bo są tam dzieci. 

Gdy nie wiedzieliśmy co jej dolega kupiliśmy jej zwykłe okulary przeciwsłoneczne i trochę jej to ułatwiło funkcjonowanie bo mogła wychodzić na dwór z ciociami na krótkie spacery. Marcelina ma również problem z dotykiem rzeczy o nieznanej jej fakturze, sprawia jej też trudność funkcjonalnie w pomieszczeniu gdzie znajduje się światło zimne. 

Niestety lekarze nam mówili że  z tego wyrośnie a było tylko coraz gorzej. W styczniu tego roku udało nam się wreszcie trafić na kompetentną Panią Doktor która wykonała badanie Erg i przedstawiła nam diagnozę naszej córki. Od tamtej pory robimy wszystko co w naszej mocy aby pomóc Marcelinie „normalnie” funkcjonować  w dorosłym życiu. 

Niestety zaczynam nam na to brakować środków finansowych. 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.