Małgorzata Różyńska

Małgosia to kobieta, która uwielbia być w ruchu. Regularnie startowała w biegach na dystansie 5 kilometrów między innymi w Jelczu i we Wrocławiu. W miejscowości, w której mieszka trenowała hobbistycznie w grupie biegowej. Bycie w ruchu to jej ogromna pasja. Startowała w biegu dla kobiet, a nawet w zimowych maratonach. Zawodowo pracuje w Electroluxie jako lider zespołu produkującego pralki. Lubi pracę w zespole. Można powiedzieć kobieta spełniona – zawodowo i prywatnie.

Kilka lat temu pojawiły się pierwsze niepokojące objawy. Po szeregu badań okazało się, że to nowotwór. Przeszła pełny cykl leczenia i powoli wracała do zdrowia. W połowie 2023 roku zaobserwowała ogólne osłabienie siły mięśniowej w lewej ręce i nodze. Zgłosiła się ponownie na diagnostykę. W obrazie rezonansu pojawił się guz mózgowia, a dokładniej oponiak. Lekarze podjęli szybką decyzję i tak 25.01.2024 wykonano kraniotomię, podczas której starali się usunąć możliwie jak największą jego część. Pojawiło się porażenie lewostronne. Jak najszybciej udało się wdrożyć rehabilitację neurologiczną. Po kilkunastu dniach pojawił się wyciek z rany pooperacyjnej. Natychmiast przyjęto ją na oddział neurochirurgiczny celem sprawdzenia. 12.02.2024 przeprowadzono reoperacją. Stan zapalny powoli się wycofał. Obecnie Małgosia kontynuuje rehabilitacje, ale jest świadoma, że droga do jak największej samodzielności i sprawności będzie długa i trudna.

Za każde wsparcie z całego serca ogromnie dziękuje.

z dopiskiem Małgorzata Różyńska

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Antonio Nota