Maja Starz

Majeczka przyszła na świat 23 stycznia 2022 roku. To był jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu. Ciąża przebiegała spokojnie, z niecierpliwością oczekiwaliśmy na pojawienie się Córeczki. Maleńka iskierka, która z dnia na dzień wnosiła coraz więcej światła i energii do codzienności. Jest bardzo radosna, a dodatkowo bardzo ruchliwa. Ma ogromne potrzeby ruchowe, nad którymi codziennie staramy się nadążać. Wszystko przebiegało prawidłowo, Maja rozwijała się i osiągała kolejne etapy rozwojowe zgodnie z panującymi normami. Byliśmy bardzo szczęśliwi, pełni planów i marzeń na kolejne lata.

Mając niespełna 14 miesięcy trafiła do szpitala z powodu gorączki i pojawiających się wybroczyn. Maja już opanowała umiejętność siadania i raczkowania, a nawet chodzenia przy przedmiotach. Zaczęły pojawiać się pierwsze kroczki. W szpitalu pojawiła się niewydolność krążeniowo-oddechowa. Okazało się, że Majeczka ma sepsę, w wyniku której doszło do częściowej martwicy kończyn. Lekarze zdecydowali o przeprowadzeniu amputacji lewej stopy, trzech palców i paliczka palucha prawej stopy i czterech palców lewej dłoni. Na szczęście pokonała chorobę, ale teraz uczy się wszystkiego od nowa. Regularnie chodzimy na fizjoterapię, ale wiemy, że ważne jest zaprotezowanie Majki. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie.

Dziękujemy,
Najbliżsi Mai

z dopiskiem Maja Starz

Alfred Podolski