Magdalena Domine

Pani Magda mając zaledwie 23 lata otrzymała poważną diagnozę, jaką jest Reumatoidalne Zapalenie Stawów. Starała się stosować do zaleceń i przestrzegać profilaktyki związanej z unikaniem zaostrzeń. Natomiast wraz z biegiem czasu zaczęły pojawiać się inne choroby. Całe swoje życie zawodowe, bo aż na 26 lat pracy pozwoliło jej reumatoidalne zapalenie stawów była zatrudniona w spółdzielni inwalidów we Wrocławiu, w firmie sprzątającej ABC Service. Odkąd pamięta to spędzała czas na pochłanianiu nowych treści niesamowitej ilości książek. Niestety na przestrzeni lat zaczęły pojawiać się również kłopoty ze wzrokiem, obecnie ma dysfunkcje która nie pozwala jej samodzielnie czytać.

Pewnego dnia jedna z jej nóg zaczęła puchnąć, stwierdziła, że natychmiast trzeba pojechać do szpitala. Po przeprowadzeniu badań i konsultacji lekarskich powiedziano, że w organizmie obecna jest bakteria, i rozwinęła się Sepsa. Próbowano różnych sposobów i metod leczenia, ale ostatecznie zadecydowano o konieczności przeprowadzenia amputacji kończyny dolnej. Obecnie przebywa w domu, gdzie stara się ćwiczyć, żeby jak najlepiej przygotować się do chodzenia w protezie. Jej największym marzeniem jest stanie się znowu osobą niezależną i samodzielną. Ma ogromne wsparcia syna i synowej. Jednak samodzielnie nie są w stanie pokryć kosztów związanych z zakupem protezy i rehabilitacji.

z dopiskiem Magdalena Domine

Ryszard Koper

Ryszard zawsze był aktywnym mężczyzną. Obecnie ma sześćdziesiąt sześć lat. Zawodowo pracował w wojsku, aktualnie jest na zasłużonej emeryturze. Rodzaj wybranej pracy ściśle wynikał z

Barbara Galanciak