Skip links

Maciej Wilczyński

Maciek to człowiek o wielu zainteresowaniach i talentach. Zawodowo pracował jako informatyk, ale skończył również studia doktoranckie z zakresu matematyki. Można by powiedzieć, że ma umysł wyjątkowo ścisły, fascynowały go różne zagadnienia matematyczne, od których odskocznią było prowadzenie pięknej kreski. Pasja do rysunku zrodziła się z ciekawości obserwacji świata, a następnie przelewania tego na papier. Po wielu latach wrócił również do pasji, jaką jest gra na pianinie. Charakterologicznie jest raczej introwertykiem, nie lubi tłumów i hałasu, chętnie spędza czas w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Kiedyś hobbistycznie prowadził korepetycje z matematyki, zresztą ciągle, kiedy ktoś znajomy zgłosi się do Niego po pomoc z tym związaną to bardzo chętnie pomaga. Zdecydował się zapuścić włosy, żeby wesprzeć dzieciaki z chorobami onkologicznymi.

Nasze życie załamało się piątego kwietnia, kiedy Maćko zadzwonił do Nas w nocy przerażony, że coś niedobrego się z Nim dzieje. Szybko zareagowaliśmy, bo na szczęście mieszka blisko. Przyjechało pogotowie, zabrali Go do szpitala, gdzie przeprowadzili badania. Rano wracał już z Nami do domu. Był osłabiony, ale spokojnie spędziliśmy święta. Następnego dnia był już u siebie w mieszkaniu, Mąż miał mu zanieść ulubione jedzenie, ale znalazł Maćka nieprzytomnego. Od tamtego momentu cały czas walczy o swoje zdrowie i sprawność. Miał udar móżdżku, pojawiło się wodogłowie, zapalenie płuc i opon mózgowych. Na szczęście Nasz Syn się nie poddaje i z całych sił stara się pokonać wszystkie trudności i do Nas wrócić. Żeby było to możliwe potrzebuje intensywnej specjalistycznej neurorehabilitacji, której całkowity koszt to 176 400 zł.

Kochający Rodzice

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Maciej Wilczyński

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.