Skip links

Łukasz Suchorowski

Mój ukochany mąż Łukasz pracował w polskiej firmie oddelegowany do Holandii jako monter izolacji przemysłowych. Poświecił się i rodzinę, żeby zarobić na budowę naszego, wymarzonego domu. Będąc na urlopie zajmował się typowymi pracami domowymi. Angażował w to również synów ( 7 i 10 lat), z którymi lubił się bawić.

Często jeździliśmy na wycieczki jednodniowe, żeby pokazać chłopcom ciekawe miejsca. Lubił długie spacery po lesie i jazdę rowerem. Nie umiał usiedzieć na miejscu, zawsze aktywny. Szybko zjednywał sobie nowych znajomych na budowach.

Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się 22.04.2023r. w Holandii na mieszkaniu. Prawdopodobnie szedł za szybko po wąskich i stromych schodach bez poręczy. Upadając do tyłu nabił się głową na grzejnik umieszczony zaraz przy schodach. Od razu stracił przytomność. Karetka zabrała go w stanie krytycznym do szpitala w Rotterdamie. Był operowany kilka długich godzin. Przeprowadzono trepanacje czaszki i wycięto kawałek kości żeby mózg miał miejsce do opuchlizny. Został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Utrzymywało się bardzo wysokie ciśnienie śródczaszkowe. Doszło do zapalenia płuc od respiratora. Stan w końcu się ustabilizował. Po 12 dniach i 9 próbie wybudzenia odzyskał przytomność. 18 maja przewieziony do szpitala w Sandomierzu.

Obecnie jest na oddziale rehabilitacyjnym. Ma czucie we wszystkich kończynach jednak te mięśnie są zależane. Próbuje chodzić. Czasem ma słabsze dni kiedy tylko śpi i nie współpracuje, cofa się to co wypracował. Ucierpiała prawa półkula mózgu odpowiedzialna za logiczne myślenie. Mówi od rzeczy i ma zaburzenia pamięci. Nie poznaje bliskich, nie wie gdzie jest ani co się stało. Jest splątany i otępiony.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Łukasz Suchorowski

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.