Skip links

Ksawery Szymczak

Ksawery to prawdziwy sportowiec od najmłodszych lat. Wiedział, że sport to zdecydowanie coś z czym chce się związać na całe życie. Od zawsze grał w piłkę wraz ze swoim bratem bliźniakiem. Chodził do liceum sportowego, grał w trzecioligowym Górniku Konin, ale wszyscy specjaliści obserwujący jego karierę twierdzili, że ma dużo większe możliwości. Przed Nim były zaproszenia na testy od klubów z pierwszej ligi. Obiecująco zapowiadający się piłkarz miał przed sobą przyszłość pełną możliwości zaistnienia w poważnej piłce.

Jego kariera nagle wyhamowała, stało się to 16 lipca 2021 roku. Jechał autostradą, i zauważył nieokreśloną przeszkodę. Zrobił gwałtowny manewr, wszystko zadziało się w mgnieniu oka.. Doprowadzając do kilkukrotnego dachowania. W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie przeszedł szereg poważnych operacji. Doszło do skomplikowanego urazu rdzenia kręgowego. Po wybudzeniu ze śpiączki pojawiło się światełko w tunelu, Ksawery porusza samodzielnie rękami. Po usunięciu tracheostomii okazało się, że rdzeń kręgowy w odcinku piersiowym nie był odpowiednio ustabilizowany i konieczna była kolejna operacja, której nikt nie chciał się podjąć.. Po długiej i żmudnej historii szpitalnej Ksawery w końcu rehabilituje się przy użyciu egzoszkieletu w swoich rodzinnych stronach. Chciałby wrócić do aktywności i sportu. Szansą na to jest zakup odpowiedniego wózka aktywnego i sprzętu sportowego, który będzie dobrany do jego potrzeb.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Ksawery Szymczak

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.