Ksawery Szymczak

Ksawery to prawdziwy sportowiec od najmłodszych lat. Wiedział, że sport to zdecydowanie coś z czym chce się związać na całe życie. Od zawsze grał w piłkę wraz ze swoim bratem bliźniakiem. Chodził do liceum sportowego, grał w trzecioligowym Górniku Konin, ale wszyscy specjaliści obserwujący jego karierę twierdzili, że ma dużo większe możliwości. Przed Nim były zaproszenia na testy od klubów z pierwszej ligi. Obiecująco zapowiadający się piłkarz miał przed sobą przyszłość pełną możliwości zaistnienia w poważnej piłce.

Jego kariera nagle wyhamowała, stało się to 16 lipca 2021 roku. Jechał autostradą, i zauważył nieokreśloną przeszkodę. Zrobił gwałtowny manewr, wszystko zadziało się w mgnieniu oka.. Doprowadzając do kilkukrotnego dachowania. W ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala, gdzie przeszedł szereg poważnych operacji. Doszło do skomplikowanego urazu rdzenia kręgowego. Po wybudzeniu ze śpiączki pojawiło się światełko w tunelu, Ksawery porusza samodzielnie rękami. Po usunięciu tracheostomii okazało się, że rdzeń kręgowy w odcinku piersiowym nie był odpowiednio ustabilizowany i konieczna była kolejna operacja, której nikt nie chciał się podjąć.. Po długiej i żmudnej historii szpitalnej Ksawery w końcu rehabilituje się przy użyciu egzoszkieletu w swoich rodzinnych stronach. Chciałby wrócić do aktywności i sportu. Szansą na to jest zakup odpowiedniego wózka aktywnego i sprzętu sportowego, który będzie dobrany do jego potrzeb.

z dopiskiem Ksawery Szymczak

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.