Krzysztof Fisiak

Krzysztof to towarzyski, energiczny mężczyzna. Z wykształcenia jest technikiem energetyki i w tym zawodzie przepracował kilkadziesiąt lat w elektrociepłowni. Warto wspomnieć, że pasją, która go pochłania i stara się jak najbardziej rozwijać to szachy. Aktywnie brał udział w turniejach w całej Polsce.

Oprócz wysiłku intelektualnego, którego wymagają rozgrywki szachowe Krzysztof jest przewodnikiem turystycznym. Wielki pasjonat historii Łodzi, zna każdy „zakamarek” i zawsze opowiadał turystom ciekawe historie i anegdotki. Może ktoś z Was brał udział w niesamowitym zwiedzaniu z nietuzinkowym przewodnikiem. Może uchodzić za przykład lokalnego patrioty, zakochanego w swoim mieście. Niestety w wyniku problemów zdrowotnych, które zaczęły się pojawiać i narastać, musiał zrezygnować z bycia aktywnym przewodnikiem…

Od kilkunastu lat choruje na cukrzyce, na samym początku w ogóle nie zdawał sobie z tego sprawy, więc nie zadbał należycie o swoje zdrowie. Kilka lat temu doszło do udaru, który znacznie osłabił organizm, a ostatnio trzeba było wykonać wszczepienie bypassów z powodu choroby wieńcowej. Krzysztof zachorował również na różę nawrotową, która za cel obrała sobie kończynę dolną.

W wyniku powikłań w listopadzie 2022 roku lekarze zadecydowali o konieczności amputacji nogi na wysokości podudzia. Mimo wszystkich chorób i trudności, które wynikają z powikłań Krzysztof nie zamierza się poddawać i chciałby zebrać środki na swoją pierwszą protezę i wrócić do swoich aktywności przed amputacją. Całkowity koszt leczenia to 31 500 zł.

z dopiskiem Krzysztof Fisiak

Rafał Chudoba

Mężczyzna, który docenia małe rzeczy. Ma wspaniałą żonę i rosnącego jak na drożdżach synka. Lubią spędzać razem czas w aktywny sposób. Organizują wspólnie wiele wycieczek,

Adrian Tyszka