Skip links

Krzysztof Fisiak

Krzysztof to towarzyski, energiczny mężczyzna. Z wykształcenia jest technikiem energetyki i w tym zawodzie przepracował kilkadziesiąt lat w elektrociepłowni. Warto wspomnieć, że pasją, która go pochłania i stara się jak najbardziej rozwijać to szachy. Aktywnie brał udział w turniejach w całej Polsce.

Oprócz wysiłku intelektualnego, którego wymagają rozgrywki szachowe Krzysztof jest przewodnikiem turystycznym. Wielki pasjonat historii Łodzi, zna każdy „zakamarek” i zawsze opowiadał turystom ciekawe historie i anegdotki. Może ktoś z Was brał udział w niesamowitym zwiedzaniu z nietuzinkowym przewodnikiem. Może uchodzić za przykład lokalnego patrioty, zakochanego w swoim mieście. Niestety w wyniku problemów zdrowotnych, które zaczęły się pojawiać i narastać, musiał zrezygnować z bycia aktywnym przewodnikiem…

Od kilkunastu lat choruje na cukrzyce, na samym początku w ogóle nie zdawał sobie z tego sprawy, więc nie zadbał należycie o swoje zdrowie. Kilka lat temu doszło do udaru, który znacznie osłabił organizm, a ostatnio trzeba było wykonać wszczepienie bypassów z powodu choroby wieńcowej. Krzysztof zachorował również na różę nawrotową, która za cel obrała sobie kończynę dolną.

W wyniku powikłań w listopadzie 2022 roku lekarze zadecydowali o konieczności amputacji nogi na wysokości podudzia. Mimo wszystkich chorób i trudności, które wynikają z powikłań Krzysztof nie zamierza się poddawać i chciałby zebrać środki na swoją pierwszą protezę i wrócić do swoich aktywności przed amputacją. Całkowity koszt leczenia to 31 500 zł.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.