Skip links

Krystian Sontowski

Jestem Krystian, mam dopiero 39 lat, niedługo przekroczę magiczną czwórkę z przodu. Z wykształcenia jestem pedagogiem opiekuńczo-resocjalizacyjnym. Po studiach zdecydowałem się podjąć pracę w Straży Granicznej, ale po kilku latach w skutek zmian restrukturyzacyjnych i likwidacji oddziałów, musiałem szukać innego miejsca pracy. Za porozumieniem stron przeniosłem się do policji, i tak do lutego 2022 służyłem i postanowiłem odejść na emeryturę podstawową. Prowadziłem spokojne, poukładane życie. Urodziła mi się córeczka, z którą starałem się spędzać większość swojego czasu.

Pod koniec służby zacząłem mieć problemy ze zdrowiem, które spadły na mnie jak grom z jasnego nieba. Pojawiła się zakrzepica, której bym się w życiu nie spodziewał. Lekarze zaproponowali mi amputację na wysokości uda, ale nie zgodziłem się. Po podjętej próbie czyszczenia żył doszło do martwicy stopy. Miesiąc później znowu trafiłem do szpitala, konieczna była amputacja podudzia, ponieważ w jak okazało się martwej stopie był poważny stan zapalny. Po trzech dniach zostałem wypisany do domu, ten moment niestety zweryfikował moje najbliższe relacje i życie, które do tej pory prowadziłem. Na szczęście nie poddaję się, i chcę ułożyć sobie życie na nowo. Udało mi się z pomocą przyjaciół i rodziny zebrać środki i zakupić podstawową protezę, ale moim marzeniem jest zakup zaawansowanej, która pozwoli mi na bycie aktywnym, sprawnym tatą dla mojej ukochanej córeczki Michalinki. Całkowity koszt wynosi 47 300 zł. Pomóżcie mi pewnie stanąć na nogi.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Markowski

To młody mężczyzna, który ma marzenia o założeniu rodziny i stworzeniu spokojnego domu, w  cichym miejscu, w okolicy lasów, gór, przyrody. Pracował jako kierowca autobusu.

Dowiedz się więcej »

Roman Pasierb

Posiadał własną działalność gospodarczą, niestety musiał z niej zrezygnować po zawale i udarze. Gdy już przebywał w domu to zajmował się pasieką. Pszczoły to jego

Dowiedz się więcej »

Wioletta Michałek

Przed wypadkiem pracowałam jako księgowa, na samodzielnym stanowisku. Prowadziłam finanse średniej firmy. Aktywnie uczestniczyłam w życiu społecznym.  Dbałam o kondycję, biegałam, byłam aktywna. Po uderzeniu

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.