Skip links

Kamil Gajda

Kamil to uczeń 3 klasy Technikum w Zespole Szkół Budowlano- Informatycznych w Żorach, gdzie kształcił się na kierunku technik grafik. Do dnia wypadku Kamil uczestniczył aktywnie w życiu szkoły zarówno w zajęciach szkolnych ja i pozaszkolnych. Miał duże grono kolegów i znajomych, z którymi w czasie wolnym oddawał się swojej pasji w postaci jazdy na rowerze crossowym w terenie o urozmaiconym ukształtowaniu. Wyjeżdżał w tym celu w pobliskie góry jak i ćwiczył z kolegami na specjalnie przygotowanej trasie usytuowanej na terenie hałd nieczynnej kopalni Suszec. Oprócz jazdy na rowerze Kamil bardzo lubił chodzić po górach, jeździć na nartach, a także grać w tenisa ziemnego, gdzie specjalnie w tym celu  przy domu został wybudowany kort tenisowy, który zasadniczo jest na ukończeniu. W najbliższym czasie Kamil planował ukończenie kursu prawa jazdy albowiem chciał się „przesiąść” z roweru crossowego na motor crossowy aby rozwijać w dalszym ciągu swe zainteresowania jazdy w trudnym terenie. Oczywiści Kamil z uwagi na niezbyt odległą perspektywę wejścia w dorosłość miał jak każdy jego rówieśnik plany dalszej nauki, w tym podjęcie studiów, wspólne wyjazdy, wakacje i aktywny sposób spędzania czasu.

Niestety wypadek jakiemu uległ Kamil w dniu 25.08.2021 roku zapewne w dużej części wpłynie na jego dotychczasowe życie i będzie być może przyczynkiem do zmiany dotychczasowych planów. Wypadek, w którym Kamil stracił lewą stopę było dla niego i jest nadal ogromnym przeżyciem zarówno fizycznym jak i psychicznym. Prawie dwumiesięczny pobyt w szpitalu połączony z wieloma zabiegami operacyjnymi i trwającymi nieustannie ponad miesiąc bólami amputowanej stopy wymagały od Kamila wytrwałości i siły. W chwili obecnej Kamil uczy się funkcjonować w nowej dla niego rzeczywistości, co jednak będzie od niego wymagało wiele nauki aby móc poruszać się w miarę bezpiecznie, przy jednoczesnym zapewnieniu stałej pomocy rodziców i osób mu najbliższych.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.