Kamil Gajda

Kamil to uczeń 3 klasy Technikum w Zespole Szkół Budowlano- Informatycznych w Żorach, gdzie kształcił się na kierunku technik grafik. Do dnia wypadku Kamil uczestniczył aktywnie w życiu szkoły zarówno w zajęciach szkolnych ja i pozaszkolnych. Miał duże grono kolegów i znajomych, z którymi w czasie wolnym oddawał się swojej pasji w postaci jazdy na rowerze crossowym w terenie o urozmaiconym ukształtowaniu. Wyjeżdżał w tym celu w pobliskie góry jak i ćwiczył z kolegami na specjalnie przygotowanej trasie usytuowanej na terenie hałd nieczynnej kopalni Suszec. Oprócz jazdy na rowerze Kamil bardzo lubił chodzić po górach, jeździć na nartach, a także grać w tenisa ziemnego, gdzie specjalnie w tym celu  przy domu został wybudowany kort tenisowy, który zasadniczo jest na ukończeniu. W najbliższym czasie Kamil planował ukończenie kursu prawa jazdy albowiem chciał się „przesiąść” z roweru crossowego na motor crossowy aby rozwijać w dalszym ciągu swe zainteresowania jazdy w trudnym terenie. Oczywiści Kamil z uwagi na niezbyt odległą perspektywę wejścia w dorosłość miał jak każdy jego rówieśnik plany dalszej nauki, w tym podjęcie studiów, wspólne wyjazdy, wakacje i aktywny sposób spędzania czasu.

Niestety wypadek jakiemu uległ Kamil w dniu 25.08.2021 roku zapewne w dużej części wpłynie na jego dotychczasowe życie i będzie być może przyczynkiem do zmiany dotychczasowych planów. Wypadek, w którym Kamil stracił lewą stopę było dla niego i jest nadal ogromnym przeżyciem zarówno fizycznym jak i psychicznym. Prawie dwumiesięczny pobyt w szpitalu połączony z wieloma zabiegami operacyjnymi i trwającymi nieustannie ponad miesiąc bólami amputowanej stopy wymagały od Kamila wytrwałości i siły. W chwili obecnej Kamil uczy się funkcjonować w nowej dla niego rzeczywistości, co jednak będzie od niego wymagało wiele nauki aby móc poruszać się w miarę bezpiecznie, przy jednoczesnym zapewnieniu stałej pomocy rodziców i osób mu najbliższych.