Skip links

Juliusz Barczak

Aktualizacja 16.06.2023 r.

Julek aktualnie przebywa w domu. Ćwiczy z trenerem personalnym 3 razy w tygodniu. Sam również ćwiczy w domu i obecnie czeka na termin rehabilitacji ambulatoryjnej w swoim mieście. Jeśli chodzi o ogólny stan Julka to lewa strona ciała jest zdecydowanie mocniejsza. Palce w prawej ręce raczej już nigdy nie będą sprawne, ale ostatnio Julek zauważył, że trochę zwiększył się jego zakres ruchu w prawej stopie. Obecnie Julek mierzy się z takimi problemami jak: szumy w uszach, hemoroidy czy wzrastające paznokcie. Pomimo trudności Julek planuje w październiku wrócić na studia do Poznania. Dziękujemy każdemu za wsparcie Julka w powrocie do sprawności. 

OPIS

Julek doznał uszkodzenia rdzenia kręgowego w wypadku komunikacyjnym. Mimo, że sam chciałby poprosić o wsparcie, obecnie nie może tego zrobić. Przebywa na OIOM-ie, nie jest nawet w stanie utrzymać długopisu ani chwycić telefonu a jego stan nie pozwala mu na jakikolwiek ruch poza leżeniem. Kim jest Julek? To 20-letni chłopak z Inowrocławia, który rok temu rozpoczął studia w Poznaniu. Sytuacja, w jakiej się znalazł nie jest jego pierwszym traumatycznym przeżyciem. Gdy miał 15 lat, stracił mamę, która po wieloletniej walce z rakiem zmarła. „Julas” (jak nazywają go przyjaciele) przez 5 lat trenował karate. Zgromadził liczną kolekcję pucharów i medali, triumfował nawet w Mistrzostwach Polski oraz reprezentował nasz kraj w zawodach międzynarodowych. W ostatnim czasie jego marzeniem było zwycięstwo w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate.

Poza sportami walki jest także fanem tenisa, piłki nożnej, a przede wszystkim koszykówki i drużyny Houston Rockets. Ceni sobie również zdobywanie wiedzy. Od najmłodszych lat czytał książki, a jego ulubionym gatunkiem jest fantastyka. Jako 19-latek uczestniczył w teleturnieju „Va Banque” i był bliski zwycięstwa! Ma też zadatki na świetnego kucharza – potwierdzi to każdy, kto miał okazję skosztować jego popisowego dania: spaghetti carbonara według oryginalnej, włoskiej receptury.

Oprócz tego, Julas zawsze starał się pomagać innym. Od najmłodszych lat brał udział w różnych akcjach charytatywnych i wyciągał pomocną dłoń do tych, którzy tego potrzebowali. Od 6 miesięcy jest również zarejestrowany jako potencjalny dawca w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej. Taka empatia i troska o innych najlepiej opisują charakter Julka. Teraz to on potrzebuje wsparcia w powrocie do zdrowia. Według lekarzy jest to możliwe, ale wymaga długiej i intensywnej rehabilitacji. Gdyby to zależało wyłącznie od Julka, wiedzielibyśmy, że się uda, ale na ten moment największą przeszkodą jest kosztowna rehabilitacja, która wynosi około 157 500 zł i przekracza nasze możliwości finansowe. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami pomożemy Julkowi odzyskać sprawność i na nowo uwierzy w swoje możliwości. Tato Julka, wraz z rodziną i przyjaciółmi

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Juliusz Barczak

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.