Józef Krygowski

Mam na imię Józef. Przed amputacją zajmowałem się głównie opieką nad niepełnosprawnymi dziećmi oraz pracą w małym gospodarstwie rolnym. W wolnym czasie oglądałem mecze, spacerowałem po lesie. Moją największą pasją jest sport. Mam bardzo liczne grono znajomych, ponieważ z natury jestem społecznikiem. Przed amputacją byłem radnym gminy i działaczem ŁKS. Nie miałem jakiś specjalnych planów na życie, ponieważ całą energię i uwagę poświęcałem swoim niepełnosprawnym dzieciom. Był czas, że chciałem zainwestować w nowy sprzęt rolniczy, ale teraz takie plany przestały być ważne. Jest mi bardzo ciężko i czuję się bezradny. Choroba, liczne zabiegi i w końcu amputacja – to wszystko było źródłem ogromnego bólu. Dziś odczuwam bóle fantomowe, które utrudniają mi życie, ale wierzę, że zakup protezy i intensywna rehabilitacja znów pozwolą mi być wsparciem dla moich najbliższych, opiekować się dziećmi, które mnie bardzo potrzebują i dbać o gospodarstwo.

z dopiskiem Józef Krygowski

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Antonio Nota