Jolanta Trzaska

Pani Jola od dwóch lat jest na emeryturze. Zawodowo pracowała jako księgowa w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w swoim mieście. Od zawsze bardzo lubiła spacerować, tak spędzała swój czas wolny. Przed przejściem na emeryturę pojawiły się znaczne trudności z przejściem odcinka z domu do pracy, który przez wiele lat pokonywała bez najmniejszego problemu. Myślała, że jest to spowodowane żylakami. Nie przypuszczała, że powodem mogą być inne choroby.

Na początku pojawiła się mała rana w okolicy paznokcia. Lekarz przepisał antybiotyk, ale niestety nie pomagał. Rany się powiększały i pojawiało się ich coraz więcej. Gdy zauważyła je córka to rozpoczął się maraton konsultacji lekarskich. Postawiono diagnozę – miażdżyca. Żeby uratować swoje życie Pani Jola musiała mieć przeprowadzoną amputacje na poziomie uda. Obecnie walczy o drugą nogę. Przestrzega wszystkich zaleceń lekarskich. Nie poddaje się, ponieważ bardzo chciałaby stanąć na nogi i znów pójść na spacer w swoje ulubione miejsca. Bardzo chce kupić protezę, ale nie ma wystarczających środków. Wesprzyjmy Jole w tym trudnym dla Niej czasie.

z dopiskiem Jolanta Trzaska

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.