Joanna Kuśnierz

Asia to pogodna kobieta, która większość swojego zawodowego życia przepracowała jako krojczy. Czyli osoba, która profesjonalnie zajmuje się wykrawaniem elementów korzystając z określonych schematów, szkiców lub szablonów. Pracowała w firmie tapicerskiej swojego ojca, a później większa firma zdecydowała się wykupić działalność taty, ale Asia postanowiła, że zostaje na swoim stanowisku.

Wychowując swoje ukochane dzieci ciągle była w pędzie. Po powrocie z pracy kierowała swoje kroki do kuchni, i przygotowywała jedzenie dla całej rodziny. Wielką pasją Asi jest szydełkowanie, w okresach świątecznych robi bombki na Boże Narodzenie i jajeczka na Wielkanoc. Robi również przepiękne serwetki.

Bije od niej miłość do kwiatów, zresztą nie bez przyczyny, ponieważ skończyła szkołę ogrodniczą. Bardzo lubi spędzać czas pielęgnując kwiaty, wykonuje również wiązanki. Od kilku lat choruje na cukrzycę, ale mimo wszystko stara się zawsze myśleć pozytywnie i szuka wyjścia z każdej sytuacji.

W styczniu podjęto próbę wszczepienia bypassów kończyny dolnej, ale nie przyjęły się i po dwóch dniach zapadła decyzja lekarzy o konieczności wykonania amputacji na wysokości uda. Obecnie jest na zasiłku rehabilitacyjnym, ale podejrzewa, że nie da rady wrócić do swojej pracy, bo wymaga ona stania przy stole przez 8h. Aktualnie mieszka u córki, która jest dla niej dużym wsparciem. Pomaga jej w codziennych czynnościach. Motywacją do ćwiczeń i wielkiej chęci protezowania są wnuki, które dają niesamowitą ilość radości. Całkowity koszt leczenia to 84 000 zł. Wesprzyjmy Asię w jej powrocie do sprawności.

Rodzina Asi

z dopiskiem Joanna Kuśnierz