Jerzy Szczygielski

Nazywam się Jurek. Odkąd pamiętam byłem aktywny zawodowo, w ostatnim czasie pracowałem w ochronie. Mam wspaniałą żonę, spełniam się jako dziadek. Dodatkowo wraz z moją drugą połówką tworzymy rodzinę zastępczą dla 5 letniego Igorka. Uwielbiam jeździć samochodem, daje mi to dużo radości i satysfakcji. Pomimo różnych wyzwań w życiu, jestem spełniony i szczęśliwy. Mimo wieku jestem pełnym życia seniorem. Lubię aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu z Igorkiem.

W styczniu ubiegłego roku moje życie zmieniło się diametralnie, przeszedłem dwa poważne zawały, a w wyniku powikłań chorobowych amputowano mi nogę. Mam protezę tymczasową, która jest niestabilna przez co nie mogę kierować pojazdem. Nie mogę też wrócić do pracy, a to dla mnie bardzo ważne. Moje życie rodzinne również się zmieniło. Nie mogę tak jak to robiłem wcześniej chodzić na spacery z Igorkiem, odprowadzać go do przedszkola – przez niestabilność obecnej protezy boję się, że mogę się przewrócić. Wiem, że do pełnej sprawności już nie wrócę, ale każdego dnia staram się walczyć o lepsze życie dla mnie i mojej rodziny. Ogromnie tęsknie za moim wcześniejszym, aktywnym życiem.

Dziękuję

z dopiskiem Jerzy Szczygielski

Grzegorz Błaszczyk

Grzesiek pochodzi z Wrocławia, ale mieszka obecnie w Pabianicach. 20 lat temu przyjechał na sześciomiesięczną delegację, podczas której poznał kobietę, która okazała się jego drugą

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.