Skip links

Jarosław Wapiennik

Jarek to 33 letni szczupły i wysportowany chłopak. Po odbyciu zasadniczej służby wojskowej podjął pracę w Tarnowskich Wodociągach w oddziale kanalizacji. Chcąc przejść do działu transportu robił kolejne kategorie prawa jazdy kat. A, B, C+E i T. W czasie wolnym wraz z gronem kolegów kibicował miejscowej drużynie piłkarskiej Termalica Nieciecza. Gdy zespół grał na wyjazdach chętnie korzystał z gier piłkarskich w Internecie. Jego marzeniem było otworzenie własnej działalności. Niestety wypadek, któremu uległ zniweczył jego plany. Wypadek ten zdarzył się 07.07.2021r w bardzo gorący dzień. Jarek wtedy przyuczał się na stanowisku brygadzisty. Dostał polecenie od swojego mistrza by usunąć awarię w kanale. W czasie wykonywania czynności zawodowych koledzy z innej brygady poprosili mistrza o pomoc, której miał udzielić zespół Jarka. Awaria do której przyjechali polegała na tym, że samochód specjalistyczny typu WUKO, który przetyka kanały zablokował głowicę czyszczącą w niedrożnym kanale. Jarek wszedł do studni kanałowej aby zlokalizować miejsce niedrożności. Wysoka temperatura, niska zawartość tlenu i toksyczne gazy spowodowały że wypadł z linki podtrzymującej i spadł na dno pięciometrowej studni. Po nieudanej próbie wyciągnięcia go przez kolegów zawiadomiono straż pożarną, która go wyciągnęła. Czas, w którym przybywał w studni to około 30 minut. Ten długi czas niedotlenienia skutkuje tym że nie odzyskał przytomności mimo upływu jednego miesiąca. Sytuacja ta nie tylko zmieniła jego plany życiowe, ale w bardzo poważnym stopniu zagraża jego zdrowiu i życiu.

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Dariusz Biedroń

Nie tak miało wyglądać życie Darka, a jednak los chciał inaczej… Zdiagnozowano u niego guz mózgu, który mimo usunięcia operacyjnego, pozostawił po sobie bolesny ślad.

Dowiedz się więcej »

Hubert Zaborowski

Mam na imię Hubert i 23 kwietnia 2022 roku uległem wypadkowi motocyklowemu, który nieodwracalnie zmienił moje życie… Doznałem wielonarządowego urazu, który skutkował amputacją prawej nogi

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.