Jarosław Borek

Czy da się połączyć pasje z pracą zawodową? Jarkowi zdecydowanie się to udało. Jego wielką pasją jest spawalnictwo. Zresztą to właśnie to hobby zdecydował się przenieść na swoje życie zawodowe. Pracował jako spawacz brygadzista w jednej z prywatnych firm. Jarek to energiczny, aktywny mężczyzna. Poza pracą od najmłodszych lat starał się prowadzić aktywny tryb życia. Dużo czasu spędzał grając w koszykówkę. Każdą wolną chwilę spędza z ukochaną wnuczką, szczególnie w otoczeniu piękna przyrody wspólnie spacerując.

Poukładane życie nagle runęło, wszystko zmieniło się o sto osiemdziesiąt stopni. Jarek choruje na cukrzycę, przez którą pojawiła się miażdżyca. W wyniku powikłań rozwinęła się stopa cukrzycowa i należało podjąć decyzję o amputacji kończyny dolnej. Zaczęło się powoli od jednego palca, po pewnym czasie kolejny, a na końcu amputacja na poziomie uda. Z aktywnego mężczyzny, który w młodości grał w koszykówkę stał się osoba z niepełnosprawnością. Jarosław musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ale nie traci nadziei na powrót do swoich ukochanych spacerów i pracy. Najważniejszy dla Jarka obecnie jest zakup protezy i regularna intensywna rehabilitacja. Całkowity koszt to 47 300 zł.

z dopiskiem Jarosław Borek

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami