Skip links

Janusz Jezierski

Janusz – wspaniały mąż i tata o wielkim sercu, znany w środowisku lokalnym ze swojej aktywności społecznej – potrzebuje naszej pomocy! Problemy zdrowotne, które od 2007 roku towarzyszą mu na każdym kroku, doprowadziły do amputacji nogi. Ta przykra sytuacja nie przygasiła jego zapału do walki o swoją sprawność. Na przeszkodzie do realizacji celu stanęły jednak pieniądze a dokładnie 68 000 zł, które pozwolą na rehabilitację i zakup odpowiedniej protezy. Dzięki waszemu wsparciu, Janusz będzie mógł znów wrócić do dawnego życia.

25 lat pracy w kopalni oraz działalność na rzecz Związków Zawodowych łączył z życiem rodzinnym. Mimo wielu obowiązków zawsze znajdował czas na organizowanie licznych wydarzeń dla dzieci czy rodziców z lokalnej szkoły oraz miejsca pracy. Wraz z przejściem na emeryturę zaczęły pojawiać się liczne problemy zdrowotne, a najgroźniejszym z nich była Cukrzyca. Pierwszym poważnym sygnałem było usunięcie zaćmy oka oraz zakrzepica żył głębokich. W marcu 2022 roku po operacji części stopy, nieustający ból lewej nogi doprowadził do całkowitej amputacji kończyny powyżej kolana. Utrata sprawności przerwała jego dotychczasową aktywność społeczną i ograniczyła realizację innych pasji. Po amputacji nogi, Janusz potrafił znaleźć w sobie siłę i motywację w powrocie do sprawności. 5 dni po operacji został skierowany na Oddział Rehabilitacji, gdzie z dużym zapałem postanowił przygotować się do nowej rzeczywistości. Mimo, że jego życie zmieniło się i obecnie jest mocno ograniczone, ma nadzieje, że dzięki protezie znowu będzie mógł wrócić do swojego aktywnego życia sprzed amputacji. Dzięki Twojej pomocy utwierdzi się w tym przekonaniu. Prosimy, pomóż Januszowi w odzyskaniu samodzielności i spełnianiu swoich pasji oraz marzeń.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maria Skowronek

Mam 69 lat. Mój zawód wyuczony to ekonomista po Liceum Ekonomicznym, ukończyłam też Studium Katechetyczne. Z zamiłowania jestem organistką i gram w Kościele. W okresie

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.