Skip links

Janusz Jezierski

Janusz – wspaniały mąż i tata o wielkim sercu, znany w środowisku lokalnym ze swojej aktywności społecznej – potrzebuje naszej pomocy! Problemy zdrowotne, które od 2007 roku towarzyszą mu na każdym kroku, doprowadziły do amputacji nogi. Ta przykra sytuacja nie przygasiła jego zapału do walki o swoją sprawność. Na przeszkodzie do realizacji celu stanęły jednak pieniądze a dokładnie 68 000 zł, które pozwolą na rehabilitację i zakup odpowiedniej protezy. Dzięki waszemu wsparciu, Janusz będzie mógł znów wrócić do dawnego życia.

25 lat pracy w kopalni oraz działalność na rzecz Związków Zawodowych łączył z życiem rodzinnym. Mimo wielu obowiązków zawsze znajdował czas na organizowanie licznych wydarzeń dla dzieci czy rodziców z lokalnej szkoły oraz miejsca pracy. Wraz z przejściem na emeryturę zaczęły pojawiać się liczne problemy zdrowotne, a najgroźniejszym z nich była Cukrzyca. Pierwszym poważnym sygnałem było usunięcie zaćmy oka oraz zakrzepica żył głębokich. W marcu 2022 roku po operacji części stopy, nieustający ból lewej nogi doprowadził do całkowitej amputacji kończyny powyżej kolana. Utrata sprawności przerwała jego dotychczasową aktywność społeczną i ograniczyła realizację innych pasji. Po amputacji nogi, Janusz potrafił znaleźć w sobie siłę i motywację w powrocie do sprawności. 5 dni po operacji został skierowany na Oddział Rehabilitacji, gdzie z dużym zapałem postanowił przygotować się do nowej rzeczywistości. Mimo, że jego życie zmieniło się i obecnie jest mocno ograniczone, ma nadzieje, że dzięki protezie znowu będzie mógł wrócić do swojego aktywnego życia sprzed amputacji. Dzięki Twojej pomocy utwierdzi się w tym przekonaniu. Prosimy, pomóż Januszowi w odzyskaniu samodzielności i spełnianiu swoich pasji oraz marzeń.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Janusz Jezierski

Poznaj pozostałych podopiecznych

Waldemar Rożen

Nazywam się Waldemar. W tym roku skończę 54 lata. Mam dorosłego syna, z niepełnosprawnością w stopniu znacznym – trisomia dwudziestego pierwszego chromosomu, czyli zespół Downa.

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.