Skip links

Jan Zimniak

Jan to pełen werwy mężczyzna w sile wieku. Z wykształcenia jest rolnikiem, ale postanowił spróbować swoich sił w innej branży. Prowadził swoją firmę transportową, ale niestety trafił na nieuczciwych kontrahentów, i teraz mimo zamknięcia działalności konsekwencje się za nim ciągną. Lubi aktywnie spędzać czas. Jan jest człowiekiem o pozytywnym nastawieniu, który lubi kontakt z drugim człowiekiem.

Starał się powoli ustabilizować swoją sytuacje finansowo-prawną, ale doszło do wypadku. W jeden z sierpniowych dni Jan postanowił, że to najwyższy czas na ścięcie drzewa, które rosło w jego gospodarstwie. W trakcie ścinania, nieszczęśliwie spadło na prawą nogę, niemal całkowicie ją przygniatając. Przyjechała karetka, zabrali Jana do szpitala, gdzie po ocenie obrażeń podjęto decyzję o konieczności przeprowadzenia amputacji udowej. Nowa rzeczywistość jest ogromnym wyzwaniem, nagle w ciągu jednego dnia z bardzo aktywnego mężczyzny stał się osobą z niepełnosprawnością.

Codziennie musi pokonywać bariery, zarówno te środowiskowe jak i psychologiczne. Ma jednak duszę wojownika, i nie poddaje się. Chce wrócić do sprawności i cieszyć się z uśmiechem codziennym życiem. Żeby stanąć na nogi Jan potrzebuje zaawansowanej protezy, całkowity koszt to 178 500 zł.

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.