Skip links

Jacek Walter

Jacek jest osobą, która żadnej pracy się nie boi. W swoim życiu zawodowym prowadził sklepik osiedlowy, przez ponad dwadzieścia lat, bardzo to lubił. Potem zdecydował się na wyjazd za granicę i pracę. Dla odmiany po powrocie podjął się zatrudnienia w branży ogrodniczej. Ostatni zawód jaki wykonywał przed operacją był ochroniarz nocny.  

Od wielu lat choruje na miażdżycę, która doprowadziła do wszczepienia bypassów w prawej nodze i powstania tętniaka pod kolanem.  Niestety mimo starań Jacka zastosowane rozwiązanie zdało egzamin tylko na rok. Ponownie przepływy się zablokowały, i decyzją lekarzy konieczna była amputacja, do której doszło w lipcu ubiegłego roku. Sytuacja, w której się znalazł była bardzo trudna, ponieważ do końca miał nadzieję, że różnego rodzaju operacje i zabiegi rehabilitacyjne pomogą uratować nogę. Po amputacji jest na zasiłku rehabilitacyjnym.  

Początki były trudne, bóle fantomowe po amputacji, wizyty u specjalistów w poradniach i szpitalach, regularne ćwiczenia. To wszystko jest dla niego dużym wyzwaniem. Na szczęście otaczają go najbliżsi, na których wsparcie może liczyć w każdej sytuacji. Na ten moment Jacek korzysta z protezy tymczasowej, uczy się w niej chodzić asekurując kulami. Na dłuższe spacery wykorzystuje wózek. Chciałby znowu stanąć na nogi na protezie ostatecznej i być samodzielny, ale żeby było to możliwe potrzebuje Naszego wsparcia. Całkowity koszt powrotu do sprawności to 47 300 zł.  

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Jacek Walter

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.