Jacek Szymański

Jacek jest emerytem, kochającym ojcem i dziadkiem. Jest człowiekiem o wielkim sercu, nigdy nie był obojętny na krzywdę ludzką. Jest bardzo silnie związany z rodziną – córkami, wnukami i rodzeństwem. Od 2019 pozostaje w szczęśliwym związku partnerskim.

Jacek jest miłośnikiem natury. Czas spędzał bardzo aktywnie – uwielbia pracę w ogrodzie, który uprawiał wraz ze swoją partnerką. Ma też pasję turystyczną – piesze wycieczki, zwiedzanie ciekawych miejsc, jazda na rowerze. Często też spotykał się z rodziną, odwiedzał córki i wnuki.

Choroba pojawiła się wiosną 2023 r. Nieoczywiste objawy, dużo cierpienia i częste pobyty w różnych szpitalach. W XI 2023 r., po ponad półrocznym szukaniu pomocy u lekarzy, zdiagnozowano u niego RZS i NZC – podstępne, nieuleczalne choroby. Doprowadziły one do resekcji części małżowiny usznej i amputacji lewego przodostopia. Ponadto jest na etapie leczenia hematologicznego z powodu ciągłej niedokrwistości. To wszystko sprawiło, że musi być stale pod opieką drugiej osoby, utracił samodzielność.

Obecnie część stopy jest na etapie gojenia. Może się tylko poruszać na wózku. Czeka go jeszcze długa rehabilitacja, ale jest pełen nadziei, że jeszcze stanie na nogach, bo obiecał wnuczce, że zagra z nią w piłkę.

z dopiskiem Jacek Szymański

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Antonio Nota