Ilona Sołtysiak

Mam na imię Ilona. Od ponad 30 lat zmagam się z cukrzycą typu I. Jestem założycielką i prezesem Koła Cukrzyków w Lubaniu, które działa po dziś dzień, jednak ja w związku z przebytą choroba nowotworową piersi wycofałam się z aktywnego działania w nim, na rzecz wpierania kobiet, które tak jak ja, walczą z rakiem. Wciąż jestem aktywną zawodowo kobietą. Kocham przyrodę i zwierzęta. Uwielbiam przebywać wśród ludzi. Od zawsze uważałam się za silną kobietę, bo od lat walczę z cukrzycą, potem doszedł nowotwór piersi, śmierć mojego ukochanego męża, ale dziś jest mi bardzo ciężko, bo w wyniku rozwoju silnej miażdżycy amputowano mi nogę. Dla osoby tak aktywnej, działającej zawsze z ludźmi i stanowiącej wsparcie dla innych, to bardzo trudny czas. Chciałabym jak najszybciej wrócić do normalności, do moich kochanych dzieci i wnuczek, dlatego proszę o pomoc w zakupie protezy, dzięki której znów będę mogła żyć życiem, które znam i bardzo sobie cenię, mimo trudności jakie przede mną stawia.

z dopiskiem Ilona Sołtysiak

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Antonio Nota