Hubert Komorowski

Całe swoje życie byłem i jestem związany ze sportem. Na zdecydowanie wyższym poziomie niż amatorski. Trenowałem szermierkę, a później piłkę nożną reprezentując różne kluby na terenie całej Polski.

Zdecydowałem się zostać żołnierzem zawodowym w Marynarce Wojennej, gdzie dalej kontynuowałem rozwój swoich pasji grając w klubie Jantar Ustka, trenując sporty walki. Reprezentowałem również Marynarkę Wojenną i mój Dywizjon w sportach powszechnych. Wszystko układało się wręcz idealnie.

Aż do 2013 roku, gdy jadąc na zawody uległem wypadkowi komunikacyjnemu. Doszło do urazu rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym, na wysokości C6-C7 co skutkowało pojawieniem się porażenia czterokończynowego. Pierwsze półtora roku pamiętam jako poważną walkę o odzyskanie chociażby najmniejszej sprawności fizycznej. Potem wróciłem do domu i intensywnie się rehabilitowałem żeby być samodzielnym na wózku.

Bardzo brakowało mi ruchu, i adrenaliny, którą dawał mi sport. Powrót do tego rodzaju aktywności był dla mnie namiastką normalności sprzed wypadku. Zdecydowałem się na wylanie pierwszych potów na siłowni podczas treningów Crossfit, ale czegoś mi ciągle brakowało.

W 2018 roku poznałem Rafała Mikołajczyka, który pokazał mi świat parakolarstwa. Tak zaczęła się moja przygoda, i po trzech latach wystartowałem w Mistrzostwach Polski. Z każdym dniem, z każdym treningiem i każdym startem jestem coraz bardziej głodny sukcesów, możliwości podnoszenia sobie poprzeczki oraz pokonywania własnych słabości.

Marzenia są po to żeby je spełniać, a moim jest reprezentować Polskę na Igrzyskach Paraolimpijskich w 2024 roku w Paryżu. Do osiągnięcia celu potrzebuje Waszego wsparcia, które pozwoli mi na odpowiednią rehabilitację i zakup sprzętu. Całkowity koszt to 42 000 zł.

z dopiskiem Hubert Komorowski

Kornelia Maj

Kornelia urodziła się 6 października 2015 roku. Bardzo czekaliśmy na ten dzień, wydawało nam się, że jesteśmy na wszystko przygotowani, że tylko poród dzieli nas