Skip links

Helena Budzowska

Jestem Helenka i urodziłam się z wadą wrodzoną : brakiem dłoni i części przedramienia prawej ręki. Wada została zauważona przy porodzie  więc dla wszystkich było to ogromne zaskoczenie i moi najbliżsi nie mieli możliwości przygotować się na to wcześniej.

 Już od pierwszych miesięcy życia rozpoczęłam intensywną rehabilitację, która pomogła mi wzmocnić moje ciało oraz uniknąć problemów zdrowotnych wynikających z braku dłoni a obecnie wspomaga moje ciało oraz niweluje wady postawy.
Wady te wynikają z różnicy w obciążeniu kręgosłupa, mojemu ciału zwyczajnie brakuje ciężaru po prawej stronie aby mogło być ono wyprostowane. Proteza pozwoli na zniwelowanie tej różnicy, jednocześnie otwierając mi nowe możliwości w wykonywaniu codziennych czynności, które dla wielu osób są oczywiste. Otwarcie butelki, zapięcie zamka czy samodzielne ubranie się stanie się dla mnie osiągalne.

Jestem jeszcze małym dzieckiem, szybko rosnę więc potrzeby rehabilitacyjne zmieniają się zależnie od rozwoju mojego ciała. Podobnie będzie również z protezą. Niezbędna będzie jej wymiana na większą przez cały czas gdy moje ciało będzie rosnąć, a co za tym idzie, duży wydatek finansowy przez cały okres mojego rozwoju.

Pomóż mi w zgromadzeniu środków  na protezę oraz zabezpieczenie mojej przyszłości w pełnej sprawności.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Helena Budzowska

Poznaj pozostałych podopiecznych

Łukasz Domagała

Łukasz od zawsze był bardzo pracowity i pomocny. Od najmłodszych lat szukał zajęcia i pracy, nie lubił „leniuchować na bezrobociu”. Sumiennie wykonywał swoją pracę. Zawsze

Dowiedz się więcej »

Dariusz Rzeczkowski

Darek to mężczyzna, któremu od zawsze towarzyszyła aktywność fizyczna. Zawodowo przez wiele lat zajmował się sprzedażą nieruchomości, zarówno działek jak i mieszkań. W wolnym czasie

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.