Halina Bukała

Halina – 71 lat emerytka, aktywnie spędzająca czas w niewielkiej zachodniopomorskiej wsi, na co dzień opiekująca się chorym mężem. Mama dwójki córek i babcia trojga wnucząt. Prowadząca piękny ogród kwiatowy i warzywny. Uwielbiająca swoje psy i koty. Mama całe swoje zawodowe życie aż do momentu przejścia na emeryturę poświęciła pracy w miejscowym banku spółdzielczym, z wykształcenia ekonomistka. Lubi zwierzęta, szczególnie swoje psy, czytanie książek oraz swój przepiękny ogród, w którym praca sprawiała jej dużo radości oraz wytchnienie od codziennych spraw. Zawsze potrafiła samodzielnie poradzić sobie z trudnościami jakie spotykały ją w życiu. Wspierała aktywnie swoje córki w wychowywaniu wnucząt: 13- letniej Wiktorii, 9- letniego Aleksandra i najmłodszego 6-letniego Marcinka.

W dniu 16 kwietnia 2024 r.  wybrała się ze swym mężem po leki i zakupy do ościennej miejscowości Pełczyce. Schodząc z pasów została potrącona przez samochód. Doznała ciężkiego urazu głowy. Od dwóch miesięcy leży na oddziale OIOM. Na początku nie dawano jej żadnych szans na wybudzenie się . W chwili obecnej po długiej i ciężkiej walce o każdy dzień, samodzielnie oddycha i potrzebuje rehabilitacji. Rehabilitacji dla osób po urazie czaszkowo-mózgowym w specjalistycznych ośrodkach. Zwracamy się z prośbą o wsparcie powrotu do sprawności Naszej ukochanej Mamy, Żony i Babci.

z dopiskiem Halina Bukała

Adriana Figura

Adriana urodziła się zupełnie zdrowa – rozwijała się ponadprzeciętnie, zarówno intelektualnie jak i ruchowo aż do 10 roku życia, gdy nastąpiło nagłe załamanie. W przeciągu

Halina Bukała