Skip links

Grzegorz Białas

Nazywam się Grzegorz Białas i mam 28 lat. Ukończyłem szkołę zawodową o profilu kucharz. Po ukończeniu szkoły podjąłem prace w hucie szkła w Iwoniczu, pracowałem tam do 10 października 2015 roku, na stanowisku szlifierza szkła. W tym dniu uległem ciężkiemu wypadkowi, w którym straciłem prawą rękę. Pragnę zaznaczyć ze wypadek ten nie był z mojej winy tylko osób trzecich. Po wypadku zostałem przewieziony do szpitala w Krośnie, gdzie przebywałem przez 10 dni.

Przed wypadkiem miałem samochód, wyjeżdżałem w czasie wolnym na wycieczki. Po wypadku sprzedałem samochód, ponieważ było mi trudno poruszać się nim.

W obecnym czasie jestem uzależniony od rodziny w sprawach różnych wyjazdów, załatwiania wszelkich formalności związanych z moim leczeniem. Po wypadku ze względu na trudną sytuację rodzinną zamieszkałem z ciotką i wujkiem. Opiekowali się mną po wypadku i pomagają mi do dnia dzisiejszego. W kwestiach finansowych nie mogę liczyć na wsparcie rodziców.

Na przyszłość chciałbym się usamodzielnić, abym mógł normalnie funkcjonować, sam sobie radzić w codziennych obowiązkach. Przyznano mi niską rentę nie wystarczającą na życie, opłaty i inne wydatki.

Od wypadku staram się o przeszczep ręki we Wrocławiu, do tej pory bez skutku dlatego myślę nad zebraniem środków finansowych na protezę taką abym mógł normalnie funkcjonować i nie być ciężarem dla innych.

Moim marzeniem jest podjęcie w przyszłości pracy takiej jaką bym mógł wykonywać nie koniecznie w swoim zawodzie.

Proszę o pomoc ludzi dobrej woli.

 

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Wyrwas

Maciek to młody mężczyzna szukający swojej życiowej drogi. Zawodowo pracował na różnego rodzaju budowach w Polsce, a niedawno zdecydował się zmienić profil na prace wysokościowe

Dowiedz się więcej »

Andrzej Sroka

Andrzej jest człowiekiem niesamowicie sumiennym i pracowitym. Skończył szkołę zawodową, w trakcie której podjął praktyki w Wojskowych Zakładach Motoryzacyjnych S.A. w Poznaniu. W tych zakładach

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.