Franciszek Tokarski

Franek to młody piłkarz Akademii Śląska Wrocław – U14. Zawsze uśmiechnięty i lubiany przez rówieśników, zyskał przezwisko Tokar. Jest wychowankiem Polonii Nysa, to tam swoją codzienną pracą i konsekwencją pokazał, że ma ogromny talent. Cechuje go ogromna wola walki i dążenia do wyznaczonego celu. Jego największymi i najwierniejszymi kibicami są członkowie najbliższej rodziny, czyli Mama, Tata i siostra. Warunki fizyczne sprawiły, że grał na pozycji obrońcy. Na meczach i treningach dawał z siebie wszystko, był waleczny i zdeterminowany. Franek od września 2023 roku trenował, uczył się i mieszkał we Wrocławiu, gdzie rozwijał swoją największą pasję – piłkę nożną.

11 grudnia 2023 roku czas się zatrzymał, Franek został potrącony na przejściu dla pieszych w pobliżu internatu, w którym mieszkał. Poważny uraz rdzenia, którego doznał uniemożliwił mu dotychczasowe funkcjonowanie i sprawił, że jego plany i marzenia nagle zostały brutalnie przerwane. Tokar jest wojownikiem, to prawdziwy cud, że pokonał obrzęk mózgu i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Za chwilę przyjdzie czas na intensywną specjalistyczną rehabilitację. Wesprzyjmy Franka w tym trudnym dla niego meczu, meczu o sprawność i przyszłość.

z dopiskiem Franciszek Tokarski

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper