Skip links

Faustyna Piszewska

Faustyna jest uczennicą czwartej klasy Szkoły Podstawowej. Pogodna, wesoła i oczywiście energiczna dziewczynka, której wszędzie pełno. Najmłodsza z trójki rodzeństwa, ale bardzo rezolutna. Wielką miłością obdarza wszelkie zwierzaki, a największą swoich pupili. Jednym z jej marzeń było trenować karate. Chętnie spędzała czas na zabawie na świeżym powietrzu ze swoją starszą siostrą Kaliną.

W jeden z listopadowych dni Faustynka razem z tatą, bratem i siostrą podróżowali autostradą. W samochodzie było wesoło, jak to zawsze z trójką dzieci. Aż do momentu, gdy samochód ciężarowy najechał im na tył przygniatając do kolejnej ciężarówki. Tata oraz siostra Kalinka ponieśli śmierć na miejscu, a brat Karol i Faustynka w stanie ciężkim zostali przetransportowani do szpitala. Karol doznał poważnych obrażeń śledziony, płuca, kości czaszki i żuchwy, ale stan się na tyle ustabilizował, że jest już w domu. Natomiast stan zdrowia Faustyny jest znacznie poważniejszy, wystąpił obrzęk mózgu, przebicie płuca oraz złamania kręgów i uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym. Przeszła już poważną operację, ale lekarze nie dają szans na normalne funkcjonowanie. Na pewno nie w tym momencie. Najprawdopodobniej konieczne będzie karmienie dojelitowe, a oddychanie wspomagane przez aparaturę, ale chcemy wykorzystać wszystkie możliwości. Całkowity koszt leczenia to 231 000 zł. Wesprzyjcie Naszą rodzinę w obliczu tragedii. Chcemy zawalczyć o Faustynkę, dać jej jak największe szanse na sprawność i powrót do jej ukochanych zwierzaków.

Rodzina

Poznaj pozostałych podopiecznych

Adam Uchacz

Mam na imię Adam, do osiągnięcia wieku emerytalnego brakuje mi tylko dwóch lat. Zawodowo od wielu lat pracuję w wojsku jako pracownik administracyjny. Zajmuję się

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.