Skip links

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy na przyjście Naszej córeczki na świat. Emilka urodziła się w 31 tygodniu ciąży, prawie dwa miesiące przed planowanym terminem. Wszystko wskazywało na to, że mimo wcześniactwa nie ma dodatkowych trudności. Niestety po dwunastu godzinach sytuacja diametralnie się zmieniła. Najprawdopodobniej pojawiła się infekcja, która doprowadziła do niedotlenienia i pojawienia się zakrzepicy w tętnicy udowej i biodrowej. Nóżka stopniowo zaczęła ciemnieć. Lekarze prawie dwa tygodnie walczyli z zakrzepicą, udało się ograniczyć ją do poziomu podudzia i dzięki temu Emilka ma zachowany staw kolanowy, a pozostałą część nóżki trzeba była amputować.

Dwa miesiące przebywała na intensywnej terapii, gdzie jej rozwój był skrupulatnie monitorowany i wspierany. Kolejny miesiąc spędziliśmy na patologii ciąży, ponieważ Nasza córeczka musiała kontynuować tlenoterapię i jeszcze być pod obserwacją.
Obecnie Emilka jest już w domku, szybko się zaaklimatyzowała i rozwija się prawidłowo. Przed Nami wiele wizyt u specjalistów spowodowanych wcześniactwem, ale co najważniejsze od samego początku chcemy jak najefektywniej wspierać jej rozwój. Emilka będzie normalnie chodzić i funkcjonować dzięki protezom i odpowiedniej rehabilitacji. Nie bądź obojętny na los maleńkiego dziecka. Pamiętaj – dobro wraca.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Emilka Foltys

Poznaj pozostałych podopiecznych

Rafał Chudoba

Mężczyzna, który docenia małe rzeczy. Ma wspaniałą żonę i rosnącego jak na drożdżach synka. Lubią spędzać razem czas w aktywny sposób. Organizują wspólnie wiele wycieczek,

Dowiedz się więcej »

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.