Elżbieta Szalla

Ela to osoba z przysłowiową duszą na ramieniu. Zawsze chce dobrze dla drugiego człowieka. Ponad dwadzieścia lat pracowała jako opiekunka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a następnie we Wrocławskim Centrum Zdrowia świadcząc tak zwane środowiskowe usługi opiekuńcze dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej przez kolejnych kilka lat. W domu czekał na nią kochający mąż i syn. Jest dyplomowanym pracownikiem socjalnym. Jak sama mówi praca to jej ogromna pasja, w którą zawsze angażowała się na 100%. Sprawy zawodowe pochłaniały ją całkowicie, nie skupiała się na żadnych konkretnych pasjach lub zainteresowaniach.

Wszystko zaczęło się zmieniać w maju 2021 roku, gdy trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Okazało się, że Ela ma roponercza. Zastosowano leczenie, dren odprowadzał ropę. Jednak w kwietniu 2023 roku lekarze podjęli decyzję o konieczności usunięcia nerki. W miejscu po resekcji znowu pojawiła się ropa.
Z poważnym stanem zapalnym trafiła do szpitala. W tym momencie w pamięci pojawiła się czarna dziura. Przeprowadzono kolejną operację, po której była w śpiączce klinicznej przez 42 dni… W wyniku ogromnego stresu i niezbyt optymistycznych rokowań serce jej męża nie wytrzymało i zmarł. Obecnie jest przytomna i świadoma, ale bardzo załamana nową rzeczywistością, w której brakuje jej najbliższej osoby i straciła zdolność chodzenia. Pomóżmy Eli odzyskać radość z życia wspierając jej rehabilitacje. Chce być samodzielna i niezależna.

z dopiskiem Elżbieta Szalla

Ryszard Koper

Ryszard zawsze był aktywnym mężczyzną. Obecnie ma sześćdziesiąt sześć lat. Zawodowo pracował w wojsku, aktualnie jest na zasłużonej emeryturze. Rodzaj wybranej pracy ściśle wynikał z

Barbara Galanciak