Skip links

Dominika Skomiał

Mam na imię Dominika, mieszkam w małej wsi. Urodziłam się w za martwicy okołoporodowej, skutkiem tego jest czterokończynowe porażenie mózgowe. Moja niepełnosprawność sprawia, że muszę pokonywać trudności, których nie doświadczają zdrowi ludzie. Mam niedowład kończyn dolnych i górnych oraz zaburzony aparat mowy. Wymagam całodobowej opieki mojej mamy, która pomaga mi każdego dnia w codziennych czynnościach, dba o moje zdrowie i edukację. Samodzielnie poruszam się na wózku elektrycznym.
Osiągam sukcesy edukacyjne, nos jest moim długopisem, pisze nim na tablecie. Z wyróżnieniem ukończyłam liceum. Spełniam swoje marzenia, studiuje psychologię, o której marzyłam od dawna. Jestem wrażliwa, wytrwała i uparta. Cały czas dążę do tego, by być jak najbardziej samodzielną. Jeżdżę dwa razy w tygodniu na rehabilitację, ćwiczę w domu i dwa razy w roku uczestniczę w turnusach rehabilitacyjnych.
Obecnie moim problemem jest to, że jestem uwięziona we własnym domu, nie mogę samodzielnie wyjechać z domu na podwórko, dojechać do ulicy, gdyż nie mamy dostosowanego do moich potrzeb otoczenia domu. Niestety na taki, luksus, jak taras, chodnik czy podjazd moją rodzinę nie stać. Pokój mam bardzo wygodny, swobodnie mogę się w nim poruszać na wózku, lecz z braku środków finansowych nie możemy pokonać barier architektonicznych na zewnątrz budynku. Koszt likwidacji barier architektonicznych to 52 500 zł. Utrzymujemy się z renty chorobowej taty i mojej socjalnego, mama ma świadczenie opiekuńcze.
Zwracam się do ludzi o wielkich sercach, którzy pomogliby mi w drodze do samodzielności.

Dominika z rodzicami

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław
16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Dominika Skomiał

Poznaj pozostałych podopiecznych

Rafał Chudoba

Mężczyzna, który docenia małe rzeczy. Ma wspaniałą żonę i rosnącego jak na drożdżach synka. Lubią spędzać razem czas w aktywny sposób. Organizują wspólnie wiele wycieczek,

Dowiedz się więcej »

Adrian Tyszka

Za trzy miesiące na świat przyjdzie Nasza córeczka. Adrian układał różne scenariusze, jak przywitać Ją na świecie. Szykował się na pełne szczęścia, oczekiwanie przed drzwiami

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.