Skip links

Dmytro Zavaskyi

Dima to młody mężczyzna, ma dopiero 24 lata. Interesuje się motoryzacją i nowinkami technologiami. Niestety dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. W następstwie pojawiło się porażenie czterokończynowe, obecnie Dima porusza się za pomocą wózka. W pierwszym roku po zdarzeniu prowadził żmudną walkę o odzyskanie chociażby najmniejszego procenta sprawności fizycznej.

Niestety, gdy na Ukrainie wybuchła wojna, która zmieniła ludzkie życia o 180 stopni dostęp do jakiegokolwiek leczenia i rehabilitacji dosłownie przestał istnieć. W związku z tym Dima nie ma najmniejszych szans na intensywną i specjalistyczną rehabilitację w swojej ojczyźnie. To młody facet, przed którym jeszcze całe życie, chciałby cieszyć się nim w pełni. Jak każdy człowiek pragnie realizować swoje pasje, cele. Chciałby podjąć pracę i korzystać z piękna świata. Obecnie bardzo ważnym aspektem jest dobre kino oraz muzyka. Motywuje go to do działania. Prosimy o każde możliwe wsparcie, które przybliży Dimę do odzyskania jak najbardziej możliwej sprawności fizycznej i pozwoli na rehabilitację i odpowiednią opiekę w Polsce. Nie zostawiajmy go samego w walce o godne życie. Liczy się każda najmniejsza pomoc, za którą Dima jest niezmiernie wdzięczny.

UK

Дмитро є під опікою польського фонду «Сила допомоги». Діма – 24-річний громадянин України, який 2 роки тому потрапив у дуже серйозну аварію. В результаті невдалого стрибка у воду був пошкоджений спинний мозок. Ця важка подія в житті Діми призвела до появи квадриплегії. і той факт, що Діма зараз пересувається в інвалідному візку. У перший рік після аварії він вів серйозну боротьбу, щоб відновити хоча б найменшу фізичну форму. На жаль, початок війни в Україні (24 лютого 2022 року) і всі пов’язані з цим труднощі цей факт означав, що Діма на даний момент не має жодного шансу на відповідну інтенсивну реабілітацію. Просимо будь-якої можливої підтримки, яка наблизить Діму до відновлення фізичної форми, дозволить отримати реабілітацію та належний догляд у Польщі. кожна гривня важлива !

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Dmytro Zavaskyi

Poznaj pozostałych podopiecznych

Emilka Foltys

Emilia to wesoła, pogodna pięciomiesięczna dziewczynka. Ma starszą siostrę, która już nie może się doczekać aż mała podrośnie. Ciąża przebiegała bez najmniejszych problemów, spokojnie czekaliśmy

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.