Skip links

Dmytro Zavaskyi

Dima to młody mężczyzna, ma dopiero 24 lata. Interesuje się motoryzacją i nowinkami technologiami. Niestety dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia doszło do uszkodzenia rdzenia kręgowego. W następstwie pojawiło się porażenie czterokończynowe, obecnie Dima porusza się za pomocą wózka. W pierwszym roku po zdarzeniu prowadził żmudną walkę o odzyskanie chociażby najmniejszego procenta sprawności fizycznej.

Niestety, gdy na Ukrainie wybuchła wojna, która zmieniła ludzkie życia o 180 stopni dostęp do jakiegokolwiek leczenia i rehabilitacji dosłownie przestał istnieć. W związku z tym Dima nie ma najmniejszych szans na intensywną i specjalistyczną rehabilitację w swojej ojczyźnie. To młody facet, przed którym jeszcze całe życie, chciałby cieszyć się nim w pełni. Jak każdy człowiek pragnie realizować swoje pasje, cele. Chciałby podjąć pracę i korzystać z piękna świata. Obecnie bardzo ważnym aspektem jest dobre kino oraz muzyka. Motywuje go to do działania. Prosimy o każde możliwe wsparcie, które przybliży Dimę do odzyskania jak najbardziej możliwej sprawności fizycznej i pozwoli na rehabilitację i odpowiednią opiekę w Polsce. Nie zostawiajmy go samego w walce o godne życie. Liczy się każda najmniejsza pomoc, za którą Dima jest niezmiernie wdzięczny.

UK

Дмитро є під опікою польського фонду «Сила допомоги». Діма – 24-річний громадянин України, який 2 роки тому потрапив у дуже серйозну аварію. В результаті невдалого стрибка у воду був пошкоджений спинний мозок. Ця важка подія в житті Діми призвела до появи квадриплегії. і той факт, що Діма зараз пересувається в інвалідному візку. У перший рік після аварії він вів серйозну боротьбу, щоб відновити хоча б найменшу фізичну форму. На жаль, початок війни в Україні (24 лютого 2022 року) і всі пов’язані з цим труднощі цей факт означав, що Діма на даний момент не має жодного шансу на відповідну інтенсивну реабілітацію. Просимо будь-якої можливої підтримки, яка наблизить Діму до відновлення фізичної форми, дозволить отримати реабілітацію та належний догляд у Польщі. кожна гривня важлива !

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Dmytro Zavaskyi

Poznaj pozostałych podopiecznych
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.