Skip links

Dawid Grzesiak

Aktualizacja 23.11.22r.

Kochani! Dawid dzięki Waszej pomocy może walczyć o swoją pełną sprawność intelektualną, fizyczną oraz o poprawę widzenia, które od momentu wypadku uległo znacznemu pogorszeniu. Dawid to silny chłopiec. Od momentu powrotu do domu z Kliniki Budzik, tj. od 18 października 2021 r. nieustannie walczy o siebie, jest w tym bardzo uparty, ponieważ bardzo pragnie być w końcu samodzielny i żyć jak przed wypadkiem.

Stan zdrowia Dawida uległ poprawie, dzięki codziennym ćwiczeniom w prywatnym Ośrodku Neurorehabilitacyjnym w Turce, w którym uzyskuje pomoc neurologopedy, neuropsychologa i fizjoterapeutów oraz uczestnictwie w terapii widzenia w Zakładzie Optometrycznym w Lublinie, która również poprawiła jakość widzenia chłopca i zmniejszyła problem dwojenia obrazu. Chłopiec lepiej chodzi, mówi, samodzielnie wykonuje więcej podstawowych czynności. Dawid odnosi te sukcesy dzięki swojej determinacji, jak również Waszej pomocy i dobroci serc.

Dawid Grzesiak

Możliwości finansowe rodziny chłopca są zbyt niskie, aby zapewnić mu tak fachową rehabilitację. Dziękujemy za wsparcie, które daje Dawidowi możliwość walki o siebie oraz bardzo prosimy o dalszą pomoc, ponieważ Dawid potrzebuje jeszcze wielomiesięcznej, a nawet wieloletniej pracy ze specjalistami, zanim będzie w pełni sprawny. Jego ręce nie są w pełni władne, sprawne, równowaga jest chwiejna, posiada zawroty głowy i zaniki pamięci, zdarzają się upadki oraz podwójne widzenie. DZIĘKUJEMY ZA DOTYCHCZASOWE WSPARCIE. PROSIMY O DALSZĄ POMOC DAWIDOWI!

Aktualizacja

Mamy dla Was garść dobrych informacji. 15 października Dawid samodzielnie opuścił klinikę Budzik. Jako jeden z niewielu pacjentów wyszedł z niej na własnych nogach! Dawid odzyskał częściowo sprawność fizyczną i intelektualną. Za nim długa droga pełna przeszkód, której poświęcił się całym sobą i zwyciężył. Odzyskał wzrok, słuch, może chodzić i mówić. To, co się wydarzyło nie jest cudem – to efekt pokonywania kolejnych barier i bardzo ciężkiej pracy – Dawida i specjalistów, którzy nad nim czuwali.

Jesteśmy Wam niesamowicie wdzięczni za dotychczasową pomoc, ale jednocześnie musimy prosić o dalsze wsparcie. Przed nami kolejne wyzwanie w walce o samodzielność!

To, co udało się osiągnąć w Klinice Budzik to zaledwie pierwszy krok. Przed Dawidem jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja, która jest jedyną nadzieją na dalsze postępy. Boimy się myśleć o tym, że jeśli nie uzbieramy środków, stracimy jedyną szansę…

Proszę, pomóżcie nam zapewnić synowi najlepszą opiekę i wspierać walkę o przyszłość. Bez Was to się nie uda!

Dawid ma 16 lat i wiele marzeń. W dniu 08.03.2021 r na przejściu dla pieszych w Lublinie został potrącony przez samochód, w wyniku czego doznał poważnego urazu neurologicznego. Jego pasją jest gaming, organizuje turnieje, ma swój kanał na youtube, marzy o wzięciu udziału w IEM w katowickim spodku. Większość czasu spędzał na realizowaniu pasji, trenował judo i karate, kocha zwierzęta, FMMA i KSW oraz jazdę na skuterze. Jest wielkim fanem piłki nożnej, kibicuje namiętnie Klubowi Motor Lublin. Poważny uraz neurologiczny odebrał mu sprawność, kontakt z rodzicami i możliwość realizacji marzeń. Specjalistyczna rehabilitacja może mu pomóc. Dawid przebywał w Klinice Budzik, gdzie cały personel walczy o Jego powrót do realnego świata i kontaktu z nim.

Wpłać dowolną kwotę na rachunek Fundacji Moc Pomocy 
ul. Litewska 2/68
51-354 Wrocław

16 1020 5226 0000 6602 0635 0765 

z dopiskiem Dawid Grzesiak

Poznaj pozostałych podopiecznych

Maciej Kłysz

Maciek na co dzień pracował za granicą. Ma dużą rodzinę oraz szerokie grono przyjaciół i znajomych. Jest bardzo zżyty ze swoimi najbliższymi, mimo odległości, która

Dowiedz się więcej »

Alfred Podolski

Pracowałem przez 40 lat na Koksowni. Byłem aktywnym człowiekiem. Opiekowałem się wnuczkami co wnosiło niesamowitą radość do mojego życia. Bardzo lubię jeździć autem. Często także

Dowiedz się więcej »
Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że akceptujesz ich użycie.