Dariusz Rzeczkowski

Darek to mężczyzna, któremu od zawsze towarzyszyła aktywność fizyczna. Zawodowo przez wiele lat zajmował się sprzedażą nieruchomości, zarówno działek jak i mieszkań. W wolnym czasie każdą chwilę spędzał uprawiając różnego rodzaju sporty. To dawało energię i napędzało do dalszych działań. Największą pasją Darka jest bieganie, przebiegł aż siedemnaście maratonów, ma pokaźną kolekcję pucharów i medali. Zdrowa dieta, dbanie o kulturę fizyczną. Darek myślał, że to da mu gwarancję dobrego, długiego i niezależnego życia. Połknął bakcyla paralotniarstwa, był aktywnym członkiem karkonoskiego klubu paralotniowego. Do tego aktywnie uprawiał jogę. Dużo czasu spędzał pływając na basenie. Startował również w Triathlonach. Można powiedzieć, że był bardzo zadowolony i szczęśliwy z tego co udało mu się osiągnąć.

Wszystko dobrze się układało, ale nikt nie spodziewał się, że może się aż tak zmienić. W czerwcu 2021 roku Darek w przebiegu zawału mózgu wywołanego przez zator tętnic mózgowych przeszedł udar niedokrwienny. Następstwem jest lewostronne porażenie połowicze. Codziennie stara się ćwiczyć, bo bardzo zależy mu na powrocie do sprawności. Ma znaczne trudności z samodzielną egzystencją, potrzebuje wsparcia osób trzecich. Obecnie porusza się na wózku, z ogromnym trudem pokonuje kilka kroków o kulach. Wymaga intensywnej specjalistycznej rehabilitacji. Niezbędne jest zaopatrzenie w środki tak zwane pomocnicze, tj. wózek specjalistyczny i sprzęty wspomagające codzienne ćwiczenia i powrót do samodzielności.

z dopiskiem Dariusz Rzeczkowski

Justyna Stępień

Mam na imię Justyna. Przez ostatnie lata pracowałam jako doradca klienta. Mieszkałam z moją ukochaną babcią. Niestety przyszedł moment, w którym babcia zaczęła podupadać na

Ryszard Koper