Dariusz Kukiełka

Darek to człowiek korzystający z tego co daje życie. Od zawsze aktywny fizycznie: tenis stołowy, trójbój nowoczesny, siatkówka, pływanie. Jego Tata pracował w wojsku, jak i cała najbliższa rodzina. Stojąc przed wyborem ścieżki zawodowej, nie mógł dokonać innego wyboru aniżeli kontynuować rodzinną tradycję. Jak sam mówi, kolor zielony był obecny, odkąd pamięta. Swoją wspaniałą małżonkę również poznał w strukturach wojskowych. W tym roku będą obchodzili wspólne czterdzieści lat. Mają dwójkę dorosłych synów. Żeby się dziadek nie nudził to czas umila czworo wnucząt. Darek uwielbia spędzać z Nimi czas, a przede wszystkim pokazywać piękno świata, który Nas otacza. Jego wielką pasją jest wędkarstwo, jest członkiem Koła Wędkarskiego, startuje w zawodach. Przez 29 lat był żołnierzem zawodowym. Brał udział w dwóch misjach Polskiego Kontyngentu Wojskowego ONZ w Kambodży i Libanie. Po odejściu ze służby zawodowej kontynuował pracę w wojsku jako pracownik cywilny przez kolejne 16 lat.

Od 7 lat toczył walkę o swoją prawą nogę. Jego charakter nie pozwalał na wywieszenie białej flagi. Przeszedł liczne badania, zabiegi, operacje. Próbowano różnych metod poprawy ukrwienia w kończynie. Niestety ostatecznie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Drugiego kwietnia 2023 roku podjęto decyzje o konieczności amputacji ze względów życiowych. Natomiast już po tygodniu Darek siedział na łódce i łowił ryby. To się nazywa hart ducha. Żeby wrócić do swoich aktywności potrzebuje protezy i rehabilitacji. Każde wsparcie jest na wagę złota.

z dopiskiem Dariusz Kukiełka

Jan Długosz

Janek ma ogromny dystans do siebie i świata. Lubi otaczać się ludźmi, rozmawiać, żartować. Skończył szkołę zawodową o profilu kolejowym. Następnie przez wiele lat pracował